Wiadomości › FGW

Ksiądz kolęduje z ministrantami na hulajnogach [film]

30 grudnia 2020, 15:33
Ksiądz proboszcz Jarosław Zagozda z parafii w Baczynie, postanowił odwiedzić swoich wiernych z Marwic za pomocą hulajnogi. Duchowny w towarzystwie ministrantów odwiedzał parafian, aby pobłogosławić ich domy – co istotne, wszystko odbywało się na zewnątrz.

Podwyżki cen śmieci w 2021 roku. Kto zapłaci więcej?

26 grudnia 2020, 19:29
Śmieci – jest ich więcej i są coraz droższe. Od 1 stycznia w wielu gminach na terenie województwa lubuskiego obowiązywać będą nowe, o wiele wyższe stawki za odbiór odpadów. Drogo jest w gminach zrzeszonych w związku Eko-Przyszłość, a najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Sulechów. Na drugim biegunie jest mała gmina wiejska z powiatu międzyrzeckiego.

Włamał się dwa razy do tego samego sklepu. Kto rozpoznaje złodzieja?

25 grudnia 2020, 12:27
Mężczyzna z młotkiem próbował włamać się do trzech sklepów w rejonie dworca PKP w Kostrzynie nad Odrą. Dwie pierwsze próby były bezskuteczne, ale ostatecznie złodziej wybił szybę w drzwiach sklepu Żabka przy ul. Piastowskiej i wszedł do środka. Jak się okazało, mężczyzna włamał się drugi raz do tej samej Żabki w ciągu trzech dni. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Pracownicy sklepu publikują zdjęcie złodzieja i proszą o pomoc.

Będzie przebudowa DK22

21 grudnia 2020, 13:34
Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Deszczno i Krzeszyce w powiecie gorzowskim. Na 22-ce przebiegającej przez te gminy ma być bezpieczniej. GDDKiA planuje remont blisko 13-kilometrowego odcinka. Droga ma być poszerzona o pół metra, pojawią się też nowe chodniki i wyspy spowalniające.

Kostrzyn: pociągiem nie przejedziemy przez granicę

16 grudnia 2020, 12:23
Ważna informacja dla osób podróżujących pociągiem pomiędzy Kostrzynem nad Odrą a Berlinem. Od 13 grudnia wyłączony został ruch kolejowy przez granicę polsko-niemiecką. Jest to związane z rozbiórką mostu przez Odrę. Od kilku dni pasażerowie do stacji Kustrin-Kietz muszą dojeżdżać autobusową komunikacją zastępczą.

Alarm bombowy w przedszkolu w Bogdańcu

14 grudnia 2020, 16:12
W poniedziałkowe przedpołudnie gorzowskie służby otrzymały informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego w przedszkolu w Bogdańcu. Na miejsce została wysłana straż pożarna oraz policja. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

Złodzieje wysadzili bankomat i ukradli pieniądze

12 grudnia 2020, 10:13
W sobotę w nocy doszło do wysadzenia bankomatu przy ul. Żwirowej w Witnicy. Złodzieje ukradli kasetki z pieniędzmi, nie wiadomo ile było gotówki w środku. Trwają policyjne czynności w tej sprawie.

Zamkną most na pół roku. Mieszkańcy będą musieli nadrabiać nawet 60 km w jedną stronę

9 grudnia 2020, 10:04
Mieszkańców gminy Witnica oraz Krzeszyce czekają bardzo trudne miesiące. Wszystko przez to, że jedyny w pobliżu most na rzece Warcie ma zostać zamknięty nawet na pół roku. Podczas prac remontowych okazało się, że konstrukcja jest w bardzo złym stanie i potrzeba gruntownej przebudowy. To oznacza, że na czas zamknięcia mostu, mieszkańcy pobliskich miejscowości będą musieli korzystać z objazdu, który wynosi 60 km w jedną stronę.

Zamiast renowacji, jest rozbiórka. Sprawa witnickiego MDK trafiła do prokuratury

7 grudnia 2020, 12:49
W Witnicy trwa właśnie przebudowa Miejskiego Domu Kultury. Jednak zabytkowy budynek, zamiast renowacji, doczekał się całkowitej rozbiórki. Po interwencji poseł Anity Kucharskiej-Dziedzic, Lubuski Konserwator Zabytków złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

19-latek nie opanował auta i potrącił rowerzystę

6 grudnia 2020, 15:35
Potrącił rowerzystę, a później wjechał autem do rowu. 19-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego doprowadził do wypadku. Zdarzenie miało miejsce we wsi Lubczyno koło Gorzowa Wielkopolskiego. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala.


Fotoreportaże