Wiadomości › FMI

Pożar w Bledzewie. Trzy osoby poszkodowane

16 stycznia 2021, 15:59
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w miejscowości Bledzew w powiecie międzyrzeckim. Okazało się, że doszło do pożaru piwnicy, co spowodowało duże zadymienie na klatce schodowej. Trzy osoby zostały poszkodowane, prawdopodobnie podtruły się dymem.

Pożar domu w Skwierzynie. Budynek nie nadaje się do użytku [zdjęcia]

11 stycznia 2021, 16:45
Do poważnego pożaru domu jednorodzinnego doszło w poniedziałkowe południe w Skwierzynie. Ogień objął cały dach budynku, a akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Lista punktów - całe lubuskie

5 stycznia 2021, 10:50
Już 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich chętnych osób. E-skierowanie na szczepienie będzie można uzyskać na kilka sposobów m.in. przez internetowe konto pacjenta, infolinię lub bezpośrednio u swojego lekarza POZ.

Petarda wybuchła w ręce 4-latka. Dziecko straciło dwa palce

31 grudnia 2020, 11:05
Do dramatycznego zdarzenia doszło na terenie Międzyrzecza. W jednym w mieszkań doszło do wybuchu petardy w ręce 4-letniego chłopca. Dziecko zostało zabrane do szpitala, niestety straciło dwa palce. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie pod kątem narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia.

Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami [zdjęcia]

30 grudnia 2020, 09:57
Pięciu mężczyzn działających w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem znacznymi ilościami narkotyków zostało zatrzymanych przez policjantów z Gorzowa i Międzyrzecza. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, wszyscy zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Niezwykły festiwal świateł w wykonaniu strażaków z Międzyrzecza [film]

28 grudnia 2020, 12:29
Strażacy z Międzyrzecza w wolnej chwili nagrali wyjątkowy film. Przy użyciu siedmiu wozów strażackich zaparkowanych w garażach jednostki stworzyli pokaz świateł zsynchronizowany z muzyką. To nagranie trzeba koniecznie obejrzeć.

Szczęśliwiec z Międzyrzecza wygrał 1 mln zł

28 grudnia 2020, 11:59
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia padła „szóstka” w Lotto Plus w Międzyrzeczu. Ktoś kupując los i typując własne liczby wygrał 1 mln zł. To kolejny szczęśliwiec z województwa lubuskiego, który w ostatnich miesiącach może cieszyć się z wysokiej wygranej.

Podwyżki cen śmieci w 2021 roku. Kto zapłaci więcej?

26 grudnia 2020, 19:29
Śmieci – jest ich więcej i są coraz droższe. Od 1 stycznia w wielu gminach na terenie województwa lubuskiego obowiązywać będą nowe, o wiele wyższe stawki za odbiór odpadów. Drogo jest w gminach zrzeszonych w związku Eko-Przyszłość, a najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Sulechów. Na drugim biegunie jest mała gmina wiejska z powiatu międzyrzeckiego.

Najazd turystów na świąteczne Popowo. Wjazd do miejscowości jest zakorkowany

26 grudnia 2020, 18:34
Mieszkańcy małej wsi Popowo co roku ozdabiają swoje domy oraz posesje tysiącami światełek. Oświetlone jest dosłownie wszystko. Popowo jest znane jako lubuskie Las Vegas i w święta przyciąga tłumy osób. W tym roku, jak się okazało, chętnych na zobaczenie bajkowych iluminacji jest tyle, że w sobotni wieczór dojazd do miejscowości został dosłownie zablokowany. Kierowcy stoją w 3,5-kilometrowym korku.

Tak Popowo błyszczy na święta. Świecą się całe domy i wóz strażacki [zdjęcia]

26 grudnia 2020, 16:23
Mała wieś Popowo koło Skwierzyny, to bez wątpienia najpiękniej i najbardziej oświetlona miejscowość w całym województwie lubuskim, a może nawet i w Polsce. Mieszkańcy tradycyjnie co roku na Święta Bożego Narodzenia ubierają swoje domy oraz posesje tysiącami światełek. Oświetlone są płoty, drzewa, całe domy, remiza strażacka, kościół. A w tym roku świeci się nawet wóz strażacki. Jak przyznają sami mieszkańcy, przeszli w tym roku samych siebie i Popowo wygląda po prostu bajecznie.


Fotoreportaże