Wiadomości › FMI

Gasili ich dom, teraz pomagają wrócić do normalności

24 grudnia 2020, 12:34
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia rodzinę z miejscowości Wiejce pod Skwierzyną spotkało ogromne nieszczęście. Ogień strawił dom, w którym mieszkali. Zniszczeniu uległo prawie wszystko – meble, urządzenia i zabawki. Poszkodowana rodzina nie została bez dachu nad głową. W kilka dni zorganizowano zbiórkę, a strażacy z miejscowego OSP przekazali sprzęt, zabawki i choinkę wraz z ozdobami.

Wigilijny spływ kajakowy Mikołajów w Międzyrzeczu [film]

24 grudnia 2020, 11:50
W czwartkowy poranek 24 grudnia w Międzyrzeczu odbył się wigilijny spływ kajakowy Mikołajów. Grupa znajomych co roku w wigilijny poranek wsiada w kajaki w przebraniach Mikołajów i płynie rzeką Obrą bez względu na pogodę. Mikołaje podkreślają, że nie wyobrażają sobie wigilijnego poranka bez kajaku.

Pożar w Wiejcach. To mogło skończyć się tragedią

21 grudnia 2020, 14:09
Po raz kolejny doszło do pożaru materiałów palnych, które umieszczane są w przydomowych piecach centralnego ogrzewania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że pozostawienie przy piecu materiałów łatwopalne, może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Funkcjonariusz Służby Więziennej zatrzymany. Usłyszał zarzuty korupcyjne

18 grudnia 2020, 12:36
Prokuratura Okręgowa w Gorzowie zajmuje się sprawą funkcjonariusza Służby Więziennej z Międzyrzecza. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty o charakterze korupcyjnym. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Chora 70-latka wyszła na spacer i zaginęła. Została odnaleziona 20 km od domu

15 grudnia 2020, 12:43
70-letnia kobieta cierpiąca na zaniki pamięci wyszła z domu w miejscowości Rokitno w powiecie międzyrzeckim i przez wiele godzin nie wracała. Dlatego też rodzina zgłosiła jej zaginięcie. Seniorkę udało się odnaleźć aż 20 kilometrów do domu, na szczęście była cała i zdrowa.

Pożar tartaku w Trzebiszewie. „To było podpalenie” [zdjęcia]

13 grudnia 2020, 12:21
W sobotni wieczór doszło do pożaru na terenie opuszczonego tartaku w Trzebiszewie. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej. Okazało się, że ktoś podpalił wysypisko śmieci, które znajdowało się w tartaku.

Poważny wypadek na S3. Nieprzytomnego kierowcę strażacy wycinali z auta

11 grudnia 2020, 14:54
Na trasie S3 ze Skwierzyny w kierunku Gorzowa doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – opla i fiata. Kobieta kierująca oplem z niewyjaśnionych przyczyn uderzyła we fiata zaparkowanego na pasie awaryjnym. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wycinali nieprzytomnego mężczyznę z auta. Poszkodowany kierowca opla został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie.

Szpital w Skwierzynie zostanie „odmrożony”

10 grudnia 2020, 10:21
Po miesiącu funkcjonowania jako szpital covidowy, placówka w Skwierzynie wróci do normalnego funkcjonowania. Od poniedziałku 14 grudnia zostanie otwarty oddział wewnętrzny, a co za tym idzie placówka wraca do przyjmowania pacjentów w trybie pilnym i planowym.

Lubuskie Las Vegas stroi się na święta. Tutaj świeci nawet psia buda [film]

9 grudnia 2020, 18:15
Nie ma wątpliwości, że jest to najbardziej oświetlona wieś w całym województwie lubuskim, a może nawet i w całej Polsce. Chodzi o wieś Popowo w powiecie międzyrzeckim, która powoli szykuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Każdego roku w okresie świątecznym miejscowość ustrojona kilkudziesięcioma tysiącami światełek. Pierwsi mieszkańcy już rozpoczęli ozdabianie swoich domów.

Miał stanąć przed sądem za poćwiartowanie zwłok swojej partnerki. Mężczyzna zaginął

7 grudnia 2020, 11:30
Policja prowadzi poszukiwania Tadeusza M., oskarżonego o poćwiartowanie zwłok swojej partnerki oraz m.in. wyłudzenie renty. 68-latek miał odpowiadać z wolnej stopy, ale w połowie listopada mężczyzna dosłownie przepadł. Natomiast na początku grudnia Ośrodek Pomocy Społecznej w Skwierzynie zgłosił jego zaginięcie.


Fotoreportaże