Wiadomości › FNW

Park Odry pięknieje w oczach

12 kwietnia 2021, 09:51
Trwa rewaloryzacja blisko 170-letniego parku Odry - czyli przywrócenie dawnego założenia parkowego i przystosowanie do współczesnych wymogów użytkowników. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z Nowej Soli!

Ankieter zapyta o to, czym palimy w piecu. Bez obaw - mandatów nie będzie

25 marca 2021, 12:57
Nowa Sól chce wiedzieć dokładnie, czym ogrzewają się mieszkańcy miasta. Do drzwi każdego, kto ma własne palenisko, zapuka ankieter, który zbierać będzie dane dotyczące rodzaju stosowanego ogrzewania. Ma to pomóc w oszacowaniu kosztów miejskiego programu wymiany źródeł ciepła.

Zabrakło wolnej karetki. Zanim dojechał ambulans, pacjent zmarł

24 marca 2021, 18:30
Sytuacja w związku z pandemią koronawirusa w województwie lubuskim jest coraz gorsza. Praktycznie wszystkie miejsca w szpitalach są zapełnione. Niestety zaczyna brakować również wolnych karetek, które stoją w kilkugodzinnych kolejkach przed szpitalami. O tym, że brak wolnej karetki może kosztować ludzkie życie, przekonali się ratownicy z pogotowia z Zielonej Góry, którzy zostali wysłani do Nowej Soli. Niestety kiedy dotarli na miejsce, mogli jedynie stwierdzić zgon.

To prawdziwy pies na narkotyki. Policyjna „Liga” miała nosa

23 marca 2021, 11:22
33-letnia mieszkanka Nowej Soli wpadł w ręce lubuskich policjantów. Na co dzień zajmowała się dystrybucją marihuany. W jej mieszkaniu znaleziono też amfetaminę. W odnalezieniu ukrytych narkotyków policjantom pomogła „Liga” - 5-letni owczarek belgijski. To prawdziwy pies na narkotyki.

Basen już gotowy do użytku. Na przeszkodzie stanęła pandemia

18 marca 2021, 11:48
25-metrowy basen, jacuzzi, brodziki dla dzieci, czy sauny. To wszystko czeka na mieszkańców Nowej Soli i okolic. Nowo wybudowana pływalnia nie doczekała się oficjalnego otwarcia. Plany pokrzyżował koronawirus. Miasto czeka na zniesienie obostrzeń

Złamane serce? Nie niszcz mostu - apelują władze Nowej Soli

17 marca 2021, 13:39
Nowa Sól. Kłódki miłości zawieszane są wielu mostach na całym świecie. Nie inaczej jest i u nas. Ale gdy miłość nie wypali, właściciele kłódek za wszelką cenę chcą pozbyć się śladów po związku. Nie mając kluczyka, zrywają więc kłódki, zazwyczaj niszcząc most.

Ciężarówka zablokowała S3 na południu lubuskiego

17 marca 2021, 10:37
Padający śnieg zaskoczył kierowców i drogowców. Ekspresowa „trójka” na południu lubuskiego została częściowo zablokowana przez ciężarówkę. Stało się to na 222 kilometrze na wysokości Nowego Miasteczka. Jest to odcinek drogi pomiędzy zjazdami Nowa Sól Południe a Nowe Miasteczko.

Będzie jaśniej – będzie bezpieczniej

16 marca 2021, 10:03
Nowa Sól. Nowoczesne technologie pomagają w codziennym życiu – także, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Doświetlone ulice i przejścia dla pieszych, to nie tylko oszczędność energii, ale też większe bezpieczeństwo.

Tu powstaje nowa hala! Zobaczcie zdjęcia!

15 marca 2021, 09:35
Nowa Sól. Właśnie wystartowała budowa nowej hali widowiskowo-sportowej. Mimo że trwa pandemia, to władze miasta myślą przyszłościowo. Gdy już zapomnimy o koronawirusie, mieszkańcy Nowej Soli i okolic będą mogli oglądać wydarzenia sportowe na żywo w nowoczesnej hali.

Finał sprawy napadu na stację benzynową w Nowym Miasteczku. 20 latek stanął przed sądem

11 marca 2021, 12:17
Rozbił głowę właścicielowi kostką brukową. Skradł niewiele ponad 200 złotych z kasy stacji benzynowej, na którą napadł. Przed Sądem Rejonowym w Nowej Soli ruszył proces 20-letniego mężczyzny, który w czerwcu 2020 roku dokonał brutalnego napadu na stację benzynową w Nowym Miasteczku.


Fotoreportaże