Wiadomości › FNW

Nowa Sól ma pieniądze na remont zabytkowych kamienic

18 stycznia 2021, 17:18
Kamienice w Nowej Soli mogą zyskać nowy blask tak jak ta przy ulicy Zjednoczenia. W mieście wystartowała kolejna edycja programu dotacji na remonty kamienic wpisanych do rejestru zabytków.

Zobacz jak zmienia się dawna fabryka nici w Nowej Soli

11 stycznia 2021, 09:28
W grudniu 2019 została wyburzona zabytkowa wieża ciśnień, a na początku 2020 roku ruszyła odbudowa kompleksu dawnej fabryki nici w Nowej Soli. Dziś, po 10 miesiącach to miejsca zmieniło się nie do poznania.

Nowe chodniki na nowosolskich osiedlach

8 stycznia 2021, 12:05
W Nowej Soli inwestycje drogowe i chodnikowe w pełni. Pogoda sprzyja, więc drogowców możemy spotkać na wielu ulicach i chodnikach.

Tak będzie wyglądał młyn w Nowej Soli!

7 stycznia 2021, 09:01
To będzie piękne miejsce na mapie Nowej Soli. Jak informuje prezydent miasta Jacek Milewski, nowy właściciel młyna przy ulicy Królowej Jadwigi przymierza się do adaptacji tych budynków na mieszkania i lokale usługowe na parterze. Pojawiła się pierwsza wizualizacja wyremontowanego budynku.

Chciał wysadzić w powietrze kamienicę. Właśnie usłyszał wyrok

5 stycznia 2021, 17:43
Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednej z kamienic przy ulicy Nowosolnej w Kożuchowie 22 kwietnia 2020 roku. Tego poranka kilka rodzin otrzymało wiadomość wysłaną za pomocą telefonu. Z treści wynikało, że desperat o godzinie 13 planuje wysadzić budynek przy użyciu butli z gazem i petardy.

Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Lista punktów - całe lubuskie

5 stycznia 2021, 10:50
Już 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich chętnych osób. E-skierowanie na szczepienie będzie można uzyskać na kilka sposobów m.in. przez internetowe konto pacjenta, infolinię lub bezpośrednio u swojego lekarza POZ.

Podwyżki cen śmieci w 2021 roku. Kto zapłaci więcej?

26 grudnia 2020, 19:29
Śmieci – jest ich więcej i są coraz droższe. Od 1 stycznia w wielu gminach na terenie województwa lubuskiego obowiązywać będą nowe, o wiele wyższe stawki za odbiór odpadów. Drogo jest w gminach zrzeszonych w związku Eko-Przyszłość, a najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Sulechów. Na drugim biegunie jest mała gmina wiejska z powiatu międzyrzeckiego.

W Bytomiu Odrzańskim stanęła społeczna lodówka

22 grudnia 2020, 20:29
Pierwsza społeczna lodówka stanęła w Bytomiu Odrzańskim. We wtorek, 22 grudnia odbyło się jej oficjalne otwarcie. Lodówka została wypełniona po brzegi jedzeniem i będzie służyć mieszkańcom Bytomia i okolicznych miejscowości.

Park Handlowy w Nowej Soli rośnie w oczach. Jakie tam będą sklepy?

22 grudnia 2020, 12:57
Czy duże galerie handlowe odchodzą do lamusa? W wielu miastach w Polsce inwestorzy wolą wybudować park handlowy, czyli parterowy zespół budynków, w którym znajdują się poszczególne sklepy. Taki kompleks powstaje w Nowej Soli przy skrzyżowaniu ulic Staszica i Przemysłowej.

Czołówka volkswagena i motocykla w Kożuchowie [zdjęcia]

20 grudnia 2020, 19:38
W niedzielne popołudnie w Kożuchowie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki volkswagen i motocykla. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.


Fotoreportaże