Wiadomości › FSD

W szpitalu w Drezdenku sprawdzisz czy masz przeciwciała koronawirusa

8 grudnia 2020, 12:13
Od środy 9 grudnia osoby, które zgłoszą się do laboratorium diagnostycznego szpitala powiatowego w Drezdenku, będą mogły wykonać badania w celu wykrycia przeciwciał przeciwko SARS-Cov-2 w klasie IgM oraz IgG. Badania będą odpłatne, a pacjent będzie czekał maksymalnie dwa dni na ich wynik.

50 laptopów dla uczniów z gminy Strzelce

1 grudnia 2020, 17:08
Kolejne zestawy komputerowe trafią do najbardziej potrzebujących uczniów z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie. Tym razem jest to 50 komputerów wyposażonych w myszkę, słuchawki z mikrofonem i torby.

Droga do Starych Bielic w końcu wyremontowana

30 listopada 2020, 09:00
Półtora miesiąca trwała przebudowa jednej z najbardziej zniszczonych dróg w województwie lubuskim. CI, którzy musieli przemieszczać się od Drezdenka do Krzyża, doskonale wiedzą, o jaką drogę chodzi. Remont 1.5-kilometrowego odcinka DW 174 jest już praktycznie ukończony.

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

27 listopada 2020, 14:19
Samorządowcy apelują, abyśmy nie byli obojętni na los osób bezdomnych. Szczególnie teraz, gdy w nocy, na dworze temperatura spada poniżej zera. Jeżeli widzimy bezdomnego potrzebującego pomocy, możemy to zgłosić pod numer 112. W gminach działają specjalne numery alarmowe ośrodków pomocy społecznej.

Strzelce Krajeńskie: po wypadku zablokowana DK22

26 listopada 2020, 15:45
Seat i fiat zderzyły się pod Strzelcami Krajeńskim. To zdarzenia drogowego doszło tuż za tablicą oznaczającą koniec miejscowości – jadąc w kierunku Gorzowa. Droga krajowa 22 jest obecnie zablokowana. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Uważajmy na fałszywych pracowników wodociągów!

26 listopada 2020, 10:56
Okradali seniorów w Świebodzinie, teraz przyjechali do Drezdenka. Mogą pojawić się też u Ciebie! Szajka złodziei podająca się za pracowników wodociągów wciąż grasuje w regionie. W środę okradli 91-letnią kobietę z Drezdenka.

Drezdenko: kopali policjantów po całym ciele

25 listopada 2020, 17:34
Kopali policjantów po całym ciele, padły też ciosy w głowę. 31-latek, wraz ze swoim ojcem zaatakowali policjantów, bo ci chcieli zatrzymać go do odbywania kary. Teraz obaj trafili za kratki i odpowiedzą za czynną napaść na funkcjonariuszy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jesienią i zimą nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

25 listopada 2020, 10:29
Gdy temperatury w nocy spadają już poniżej zera, musimy więc wzmóc czujność. Nie każdy z nas ma dach nad głową, ciepły koc lub kołdrę. Dla wielu osób okres jesienno-zimowy jest jednym z trudniejszych miesięcy w roku. Nie bądźmy obojętni, nasze zgłoszenie na numer alarmowy może uratować komuś życie.

Kilka miesięcy ukrywał się przed policją

24 listopada 2020, 10:36
Ukrywał się przed policją od maja. Dopiero teraz udało się go aresztować. 34-letni mężczyzna na jednej w ulic Dobiegniewa potracił pieszego, a później rozbił swój samochód na ogrodzeniu. Sąd nie zastosował wobec niego aresztu i ten to wykorzystał. Wpadł niedawno w Szczecinie.

Drezdenko: ulica Pierwszej Brygady doczeka się remontu

18 listopada 2020, 15:11
Nareszcie dobra wiadomość dla mieszkańców Drezdenka. Za kwotę blisko 6 milionów złotych wykonany zostanie remont jednej z najważniejszych ulic w mieście. Zniszczona i długo nieremontowana droga zyska nowy blask.


Fotoreportaże