Wiadomości › FSL

Na „Bobrowym Szlaku” już wiosna. Zobaczcie piękne zdjęcia budzącej się do życia przyrody

5 marca 2021, 10:05
Na ścieżce dydaktycznej w Puszczy Rzepińskiej zakwitły już pierwsze kwiaty, które zwiastują nadejście długo oczekiwanej pory roku. Wiosna zawita do nas dopiero 21 marca, ale już dziś możemy obserwować pierwsze, pojawiające się kwiaty.

Strażacy ściągali sarnę z lodu

25 lutego 2021, 10:33
Nietypowe zdarzenie na Odrze w okolicach Słubic. Strażacy pomagali sarnie opuścić oblodzone koryto rzeki. Zwierzę zostało przetransportowane na brzeg przy użyciu sań lodowych.

Traktorzysta z kuligiem uciekał przed policją

10 lutego 2021, 12:35
Wszystko to działo się w Górzycy, w powiecie słubickim. 23-latek zorganizował dla swoich znajomych kulig. Do ciągnika przyczepił dwa worki foliowe wypełnione słomą. Na widok policjantów znacznie przyspieszył, nie zatrzymał się też do kontroli drogowej.

Złodzieje podpalili bankomat i prawdopodobnie ukradli pieniądze [zdjęcia]

5 lutego 2021, 10:47
W piątek w nocy doszło do podpalenia bankomatu przy ul. Krośnieńskiej w Cybince. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja, pogotowie gazowe i energetyczne. Bankomat został całkowicie zniszczony, natomiast złodzieje prawdopodobnie ukradli pieniądze.

16-latek ukradł autobus i rozbił go o budynek

21 stycznia 2021, 14:42
Policjantom w końcu udało się zatrzymać osobę, która ukradła autobus, a następnie uderzyła nim w blok przy ul. 1 Maja w Słubicach. Okazało się, że odpowiedzialnym za to zdarzenie jest 16-latek, który ostatecznie usłyszał sześć zarzutów. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego.

Policja szuka myśliwego, który zastrzelił wilka

20 stycznia 2021, 15:10
Pomimo prawnej ochrony, co roku wilki w Polsce giną we wnykach lub zostają zastrzelone przez myśliwych. W ostatnich dniach doszło do zabicia wilka w okolicach Ośna Lubuskiego w województwie lubuskim, gdzie dostała wilczyca została zastrzelona z broni myśliwskiej. Policja szuka sprawcy.

Ktoś zastrzelił wilka z broni myśliwskiej

18 stycznia 2021, 15:07
Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" poinformowało, że w miniony weekend został odnaleziony martwy wilk w przydrożnym rowie w okolicach Ośna Lubuskiego. Okazało się, że zwierzę zostało zastrzelone z broni myśliwskie. Sprawą zajmuje się policja.

Lądowisko dla helikopterów ratunkowych rośnie jak na drożdżach

13 stycznia 2021, 13:31
Lądowisko dla helikopterów ratunkowych przy ulicy Rzepińskiej w Słubicach rośnie jak na drożdżach. Ta budowa to część inwestycji, jaką realizuje powiat słubicki z pieniędzy otrzymanych od Ministerstwa Zdrowia.

Rzepin: nowy chodnik już cieszy oczy mieszkańców

13 stycznia 2021, 10:52
To najbardziej ucieszy mieszkańców ulicy Słowackiego w Rzepinie. Dobiegł końca długo oczekiwany remont chodnika. Mocno zniszczony chodnik został wymieniony na nowy – z kostki betonowej. Koszt inwestycji to ponad 155 tysięcy złotych.

Pożar butli z gazem i mieszkania w Cybince

6 stycznia 2021, 10:47
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 5 stycznia w Cybince. Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze butli z gazem na terenie jednej z posesji. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, okazało się, że pali się również jedno z pomieszczeń w budynku mieszkalnym.


Fotoreportaże