Wiadomości › FSL

Sąsiedzi z Frankfurtu z darami w słubickim szpitalu

30 listopada 2020, 09:56
Dary do słubickiego szpitala płyną z każdej strony, ale wciąż brakuje podstawowych rzeczy dla pacjentów. Szpital apeluje o dalszą pomoc. Potrzebne są zarówno przekąski, jak i pieluchomajtki, szczoteczki do zębów czy ciepłe skarpety.

Budował statki, teraz wybudował z zapałek lokomotywę!

24 listopada 2020, 13:45
Budował statki, zegarki na rękę i samoloty. Wszystko to powstawało z… zapałek! 21-letni Grzegorz Trzmielewski znów zaskakuje. Tym razem młody mężczyzna wybudował lokomotywę złożoną z 10 tysięcy zapałek!

Kunowice: powstanie nowoczesna szkoła

23 listopada 2020, 19:08
12 milionów złotych kosztować ma budowa szkoły w Kunowicach. Będzie to nowoczesny, modułowy budynek, który pomieści 250 dzieci. Koniec budowy zaplanowano na 31 lipca 2021 roku. Jest więc duża szansa, że kolejny rok szkolny dzieci z Kunowic rozpoczną już w nowych wnętrzach.

Rzepin: Kto wywiózł do lasu sztuczną nawierzchnię?

20 listopada 2020, 16:03
poszukuje właściciela porzuconych odpadów, które pochodzą z nawierzchni obiektów sportowych budowanych w ostatnich latach na terenie gmin i powiatów.

Mieszkańcy zbierają pieniądze na respiratory

18 listopada 2020, 10:52
Dwa respiratory, czyli sztuczne płuca dla szpitali w Słubicach i Sulęcinie chce zakupić Fundacja Świętego Klemensa z Sulęcina. Wraz z lokalną firmą Leks zorganizowała publiczną zbiórkę pieniędzy. Środki zostaną przekazane szpitalom, które kupią niezbędny sprzęt ratujący życie.

Słubice: W jednej bieliźnie i sweterku trafiają do szpitala

3 listopada 2020, 13:10
W szpitalu w Słubicach, który został przekształcony w szpital covidowy brakuje dosłownie wszystkiego. Od pracowników, aż do artykułów pierwszej potrzeby dla pacjentów. Osoby zakażone koronawirusem, które trafiają lecznicy zazwyczaj nie mają przy sobie nic, oprócz jednej pary bielizny i cienkiego sweterka.


Fotoreportaże