Wiadomości › FSW

Kierujący volvo uderzył w drzewo

7 stycznia 2021, 15:59
W czwartkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 303 pomiędzy miejscowościami Jeziory, a Smardzewo niedaleko Świebodzina doszło do wypadku. Kierujący osobowym volvo wpadł w poślizg i uderzył autem w drzewo.

Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Lista punktów - całe lubuskie

5 stycznia 2021, 10:50
Już 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich chętnych osób. E-skierowanie na szczepienie będzie można uzyskać na kilka sposobów m.in. przez internetowe konto pacjenta, infolinię lub bezpośrednio u swojego lekarza POZ.

W Świebodzinie dron sprawdza co wypuszczamy z komina

29 grudnia 2020, 15:19
Miasto wypowiada wojnę tym, którzy zatruwają siebie i okolicznych mieszkańców. Chodzi o to, co spalamy w przydomowych kotłowniach. Jak doskonale wiemy, nie zawsze jest to węgiel. Często do pieców trafiają części mebli, czy inne śmieci.

Podwyżki cen śmieci w 2021 roku. Kto zapłaci więcej?

26 grudnia 2020, 19:29
Śmieci – jest ich więcej i są coraz droższe. Od 1 stycznia w wielu gminach na terenie województwa lubuskiego obowiązywać będą nowe, o wiele wyższe stawki za odbiór odpadów. Drogo jest w gminach zrzeszonych w związku Eko-Przyszłość, a najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Sulechów. Na drugim biegunie jest mała gmina wiejska z powiatu międzyrzeckiego.

Gotowa droga za blisko 6 milionów złotych

16 grudnia 2020, 13:20
To już koniec remontu drogi wojewódzkiej numer 276 w miejscowości Chociule w powiecie świebodzińskim, na drodze prowadzącej do gminy Skąpe.

Dramatyczny wypadek na DK92. Jedna z ofiar ma urwane nogi

13 grudnia 2020, 21:10
W niedzielne popołudnie na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina doszło do dramatycznego wypadku z udziałem dwóch samochodów BMW i pojazdu ciężarowego marki volvo. W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby. Najbardziej poszkodowany został mężczyzna, któremu urwało obie nogi na wysokości kolan. Droga była zablokowana przez ponad cztery godziny.

Droga do Ciborza w końcu doczeka się remontu

11 grudnia 2020, 14:25
Tu na razie jest dziura na dziurze, ale mamy dobra wiadomość dla wszystkich kierowców poruszających się na odcinku Skąpe – Cibórz. Już w najbliższy poniedziałek, na 720-metrowym, najbardziej zniszczonym odcinku drogi rozpocznie się remont.

Świebodzin: podaj stan licznika przez aplikację

10 grudnia 2020, 09:33
Nowoczesne technologie wkraczają też do wspólnot mieszkaniowych. Świebodzińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wdraża elektroniczne biuro obsługi klienta. Mieszkańcy tych wspólnot mogą teraz podawać wskazania wodomierza na stronie internetowej.

Świebodzin: Drogowcy kładą asfalt na Kolejowej

2 grudnia 2020, 12:03
Drogowcy układają pierwszy asfalta na ulicy Kolejowej w Świebodzinie – informuje tutejsze Starostwo Powiatowe. Kierowcy muszą liczyć się utrudnieniami.

Podawali się za pracowników wodociągów i okradali mieszkania

18 listopada 2020, 09:54
„Dzień dobry! Jesteśmy z wodociągów. Jest awaria, musimy pilnie zamknąć u Pani wodę”. Między innymi pod takim pretekstem oszuści próbują dostać się do mieszkania seniorów. Gdy już wejdą do środka, kradną co się da.


Fotoreportaże