Wiadomości › FZA

Żary będą bardziej zielone

27 listopada 2020, 14:33
Teraz jeszcze nie widać pełnych efektów pracy, ale gdy przyjdzie wiosna, będzie można podziwiać prace wykonane jesienią. Chodzi o krzewy i drzewa, które pojawiły się w okolicach osiedla Zawiszy w Żarach. To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Żary: Kaplica cmentarna zamieniona w kostnicę

26 listopada 2020, 15:37
W prosektoriach i kostnicach zaczyna brakować miejsca, dlatego też sztab kryzysowy w powiecie żarskim podjął decyzję o utworzeniu kostnicy w kaplicy na terenie cmentarza komunalnego.

Żary: podczas ucieczki staranował policyjny radiowóz

26 listopada 2020, 11:03
19-latek pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy staranował policyjny radiowóz. Młody mężczyzna wcześniej nie zatrzymał się do kontroli. Wszystko to działo się na ulicach Żar.

Tragedia na krajowej „12” pomiędzy Żarami a Żaganiem

23 listopada 2020, 08:06
Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w nocy na drodze krajowej numer 12 w okolicach miejscowości Marszów. Na 48 kilometrze tej drogi, kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Kierowca zginał na miejscu.

Rozbita grupa przestępcza przemycała papierosy do Niemiec

20 października 2020, 11:08
Policjanci z Żar wspólnie ze strażnikami granicznymi zatrzymali sześć osób do sprawy związanej z działaniem grupy przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów bez polskich znaków akcyzy do Niemiec. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosły ponad cztery miliony złotych. Funkcjonariusze podczas realizacji ujawnili ponad 400 tys. złotych, które zostały zabezpieczone procesowo do sprawy do sprawy.


Fotoreportaże