Wiadomości › FZG

Nowa baza dla strażaków w Wiechlicach

9 stycznia 2021, 20:07
Dobiega końca budowa jednostki ratowniczo- gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Wiechlicach. Inwestycja ma w zdecydowany sposób poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Szprotawy. Skróci się czas wyjazdu załogi, a tym samym podniesiona będzie gotowość bojowa jednostki.

Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Lista punktów - całe lubuskie

5 stycznia 2021, 10:50
Już 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich chętnych osób. E-skierowanie na szczepienie będzie można uzyskać na kilka sposobów m.in. przez internetowe konto pacjenta, infolinię lub bezpośrednio u swojego lekarza POZ.

W Szprotawie pojawił się... kotomat

4 stycznia 2021, 19:15
Kotomat – pierwszy w Szprotawie kontener, w którym mieszkańcy mogą zostawić karmę dla wolno żyjących kotów pojawił się obok jednego z miejscowych marketów. Zebrana karma pozwoli przetrwać zimę oraz wesprze zdrowie czworonogów.

Kolejowa szansa dla Szprotawian

2 stycznia 2021, 11:34
Plany reaktywacji szprotawskiej kolei stają się coraz bardziej realne. Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 14 na odcinku Szprotawa – Żagań, zgłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, zakwalifikowany został do II etapu programu „Kolej Plus”.

Za pieniądze ze sprzedaży alkoholu zakupili sprzęt dla szkół

31 grudnia 2020, 10:27
To się nazywa właściwe wykorzystanie środków! Za pieniądze uzyskane z koncesji na sprzedaż alkoholu, władze gminy Szprotawa zakupiły sprzęt dydaktyczny, który trafił do miejscowych szkół podstawowych.

Park Huta w Szprotawie odzyskał swój blask

28 grudnia 2020, 08:31
Park Huta w szprotawskiej dzielnicy Iława odzyskuje swój dawny blask. To lokalna perełka, znajdująca się na zachód od miasta, nas Bobrem. Od kilku lat stowarzyszenie Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom wraz z mieszkańcami dzielnicy organizują akcję sprzątania parku, a jesienią tego roku pracownicy ratusza przystąpili do jego rewitalizacji.

Podwyżki cen śmieci w 2021 roku. Kto zapłaci więcej?

26 grudnia 2020, 19:29
Śmieci – jest ich więcej i są coraz droższe. Od 1 stycznia w wielu gminach na terenie województwa lubuskiego obowiązywać będą nowe, o wiele wyższe stawki za odbiór odpadów. Drogo jest w gminach zrzeszonych w związku Eko-Przyszłość, a najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Sulechów. Na drugim biegunie jest mała gmina wiejska z powiatu międzyrzeckiego.

Dzielnicowa z Żagania o wielki sercu pomogła sześcioosobowej rodzinie

23 grudnia 2020, 12:47
Sierżant Michalina Purwiel dzielnicowa z Żagania wspólnie z rodziną i sąsiadami zorganizowała świąteczną paczkę dla potrzebujących. Prezentów było tak dużo, że ledwo zmieściły się do radiowozu. Obdarowana – 6-osobowa rodzina to mieszkańcy rejonu służbowego policjantki.

Żagań: nowa stołówka i kuchnia w SP2

18 grudnia 2020, 12:50
Co prawda szkoła teraz świeci pustkami, ale gdy tylko uczniowie do niej wrócą, będą mogli cieszyć się ze świeżo wyremontowanej stołówki w SP2 w Żaganiu. Szkoła otrzymała na ten cel dofinansowanie z rządowego programu “Posiłek w szkole i w domu”.

Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

18 grudnia 2020, 10:03
Droga była mocno wyeksploatowana, nie było też miejsc parkingowych. Po licznych skargach i uwagach mieszkańców, zmodernizowana droga Peli Bobrowickiej została oddana do użytku. Całość przedsięwzięcia, które zakłada dodatkowo ustawienie zestawów wypoczynkowych oraz oznakowania, podniesie walory turystyczne tej tak chętnie odwiedzanej trasy pieszo- rowerowej.


Fotoreportaże