Wiadomości › FZG

W Szprotawie w domach dziecka będzie bardzo rodzinnie

16 grudnia 2020, 13:38
W Szprotawie powstają dwa rodzinkowe domy dziecka. To nic innego, jak małe domy dziecka, w których podopieczni będą mieszkać w niemal domowych warunkach. Inwestycja realizowana przez Powiat Żagański rzeczowo oraz finansowo wspierana jest również przez gminę Szprotawa.

Władze Żagania wyślą mieszkańcom życzenia i maseczki

16 grudnia 2020, 11:03
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą zupełnie inne, niż do tej pory. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń. Dlatego też burmistrz Żagania postanowił sprawić swoim mieszkańcom niecodzienny upominek. Do skrzynek pocztowych trafią dwie atestowane maseczki wraz z życzeniami świątecznymi.

Żagań: woda już nie będzie niszczyła sufitu

8 grudnia 2020, 17:39
Zakończono remont dachu w największej z żagańskich podstawówek. Nieszczelność sprawiała, że salę gimnastyczną trzeba było remontować co roku. Teraz ten problem dyrekcja ma już z głowy.

W Żaganiu odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy

7 grudnia 2020, 14:14
Kiedy większość miast odwołuje świąteczne jarmarki z powodu pandemii koronawirusa, burmistrz Żagania postanowił zorganizować bożonarodzeniowy kiermasz. Wszystko po to, aby wspomóc lokalnych przedsiębiorców w tym trudnym czasie. Jak podkreśla burmistrz, jarmark będzie odbywał się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Koci celebryci rozsławiają Szprotawę

7 grudnia 2020, 13:40
Niezwykła historia zwykłych zwierząt. Koty, które po śmierci swojej właścicielki trafiły do nowych rodzin, stały się gwiazdami lokalnych mediów. Józia i Szprot wystąpiły w programie informacyjnym lokalnej telewizji, ich historie trafiły też na łamy lokalnych czasopism.

Ratuszowa oficjalnie oddana

2 grudnia 2020, 18:22
Burmistrz, Przewodniczący Rady Miasta oraz naczelnik Wydziału Inwestycji zaprosili lokalne media, aby te uczestniczyły w oficjalnym zakończeniu prac na ulicy Ratuszowej w Żaganiu. Nawierzchnia jezdni, na podstawie decyzji konserwatora zabytków, została wykonana z materiałów rozbiórkowych.

Mamuśki z Żagania uratowały szewca przed bankructwem

1 grudnia 2020, 17:41
Klientki przyjeżdżają nawet spoza miasta. Przed bankructwem i zamknięciem ostatniego w mieście zakładu szewskiego pomogli sami mieszkańcy. Mamuśki z Żagania skrzyknęły się na profilu i zasypały szewca swoimi butami do naprawy. - To działa, jest super – mówi szczęśliwy szewc.

Szprotawa: Co powstanie w dawnej wieży ciśnień?

30 listopada 2020, 11:47
Młodzież ma głos. Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik uczestniczył w spotkaniu on-line z uczniami szprotawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, podczas którego konsultowany był projekt rewitalizacji wieży ciśnień oraz zespołu parków zlokalizowanych w centrum Szprotawy.

W centrum Żagania będzie więcej miejsc parkingowych

27 listopada 2020, 15:07
18 grudnia mają zakończyć się prace na parkingu przy ulicy Sobieskiego. Ten zaniedbany do tej pory teren, wkrótce zyska nowy blask. Mieszkańcy Żagania, którzy korzystają z tego parkingu, zyskają dodatkowe miejsca na zaparkowanie swojego auta.

Szprotawa doposaża szkoły w nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej

27 listopada 2020, 14:55
102 kamery internetowe oraz 35 mikrofonów pojemnościowych trafi do uczących się dzieci i młodzieży z terenu gminy Szprotawa. Jak informuje magistrat, urządzenia po zakończeniu epidemii trafią do szkół.


Fotoreportaże