W maju wrócimy do normalności? Jest na to duża szansa

26 kwietnia 2021, 17:25, Marcin Kluwak
Wszystko wskazuje na to, że już w maju możemy wrócić do w miarę normalnego życia. Jak zapowiada minister zdrowia, do funkcjonowania ma zostać przywróconych bardzo wiele sektorów, za których działaniem się już stęskniliśmy.

Wszystkie szczegóły mamy poznać w środę. Rząd poda szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń. - Możemy się spodziewać, że w przeciągu miesiąca  wróci - oprócz edukacji - bardzo wiele usług i zostanie przywróconych do funkcjonowania bardzo wiele sektorów, za których działaniem już się stęskniliśmy – zapowiedział minister Niedzielski.

Minister zdrowia wskazał, że następne w kolejce do otwarcia są sklepy wielkopowierzchniowe, ze szczególnym uwzględnieniem sklepów budowlanych i meblowych. Jest szansa, również po majówce będą odmrożone galerie handlowe, ale najbardziej prawdopodobny termin to 10 maja 2021.

Analizowane są też inne gałęzie gospodarki. Od 4 maja 2021 mogą być czynne także hotele (przy oferowaniu 50 procent miejsc) oraz ogródki przy restauracjach.

Minister zapowiada, że rząd przygotowuje w tej chwili bardzo szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń na maj. Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller zaznaczył, że nie ma jeszcze ostatecznych decyzji co do gałęzi gospodarki i dziedzin życia społecznego, które miałyby być w pierwszej kolejności odmrażane. Decyzje te zostaną podjęte po konsultacjach i po spłynięciu danych medycznych w dniu jutrzejszym - powiedział rzecznik rządu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości