Wypadek busa przewożącego niepełnosprawne dzieci. Kierująca wymusiła pierwszeństwo

27 kwietnia 2021, 13:31
fot. KM PSP w Sulęcinie
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorkowy poranek na drodze krajowej nr 22 w powiecie sulęcińskim. Kobieta kierująca busem marki ford transit, która przewoziła sześcioro niepełnosprawnych dzieci, wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z mitsubishi. W wyniku wypadku, bus przewrócił się na bok.

We wtorkowy poranek 27 kwietnia około godz. 7.30 na drodze krajowej nr 22 doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki mitsubishi i busa marki ford transit, którym były przewożone niepełnosprawne dzieci. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu DK22 z drogą na Sulęcin i Kołczyn.

- Kierujący autem marki mitsubishi jechał drogą krajową nr 22 od strony Kostrzyna w kierunku Gorzowa. Natomiast kierująca fordem transitem wyjeżdżała od strony Kołczyna i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, przez co doprowadziła do zderzenia z mitsubishi – opowiada Klaudia Biernacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Siła uderzenia była tak duża, że bus w którym znajdowało się sześcioro dzieci, przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Żadne z dzieci, które znajdowało się w pojeździe nie potrzebowało pomocy medycznej. Również kierowca mitsubishi nie doznał poważnych obrażeń. - Całe zdarzenie wyglądało naprawdę bardzo groźnie, patrząc na zniszczenia pojazdów. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych – mówi Biernacka.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości