Zdarzenie fiata seicento z szynobusem pod Nowogrodem Bobrzańskim

27 kwietnia 2021, 17:06
Niebezpieczne zdarzenie na lokalnej drodze w Bogaczewie niedaleko Nowogrodu Bobrzańskiego w powiecie zielonogórskim. Kierujący samochodem osobowym marki fiata seicento wjechał pod szynobus. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale są spore utrudnienia w ruchu pociągów.

Do kolizji auta marki fiata seicento z szynobusem kursującym na odcinku Zielona Góra - Zgorzelec doszło w miejscowości Bogaczów w gminie Nowogród Bobrzański. Informacje o zdarzeniu zielonogórscy strażacy otrzymali o 16:20 Jak wynikało z pierwszych informacji napływających do KM PSP, do zderzenia samochodu osobowego z szynobusem doszło na drodze lokalnej.

Kierowca osobówki o własnych siłach opuścił pojazd, nie chciał pomocy medycznej. Na szczęście kolizja z pojazdem szynowym nie była dość poważna, samochód osobowy jest lekko uszkodzony .Obecnie strażacy likwidują wyciek płynu z pojazdów i zabezpieczają miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu policji. - 60-letni mężczyzna kierujący fiate seicento tłumaczył, źe nie zauważył szynobusu, ponieważ oślepiło go słońce. Mężczyźnie na szczęście nikomu nic się nie stało - mówi Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Ruch kolejowy na trasie Zielona Góra - Zgorzelec jest wstrzymany, opóźnienie na tej trasie może wynieść nawet 80 minut.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości