Uciekał motocyklem przed policjantami. Był pijany

29 kwietnia 2021, 11:58, Marcin Kluwak
foto: Lubuska Policja
Pijany 38-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jechał motocyklem, który stan techniczny był fatalny. Jak się później okazało, stan jego trzeźwości też pozostawiał wiele do życzenia.

Do pościgu doszło w środowe popołudnie w okolicach miejscowości Konradowo w powiecie wschowskim. Patrol drogówki monitorujący stan bezpieczeństwa w powiecie zainteresował się w przejeżdżającym motocyklistą, którego stan jednośladu wizualnie był fatalny. Policjanci ruchu drogowego postanowili to sprawdzić.

- W momencie kiedy użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca jednośladu podjął ucieczkę w kierunku Wschowy. Nie reagował na wydawane polecenia do zatrzymania się i w pewnym momencie zbliżając się do osiedla domków jednorodzinnych, skręcił w uliczki chcąc uciec i skryć się przed policjantami – opowiada komisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie

Patrol ruchu drogowego analizując drogi wyjazdowe z osiedla i zarośla skierował motocyklistę w krzaki, które uniemożliwiły mu wyjazd. Po chwili nieodpowiedzialny 38-latek był już w rękach wschowskich policjantów. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. - Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, ucieczkę oraz za brak uprawnień – dodaje Piwowarska.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości