MOP-y na S3, czyli gdzie bezpiecznie się zatrzymać?

30 kwietnia 2021, 10:57
Planując podróż po S3 w województwie lubuskim, warto wiedzieć, gdzie można bezpiecznie się zatrzymać, aby odpocząć, lub skorzystać z dostępnej infrastruktury. Pamiętajmy, że zatrzymywanie się na poboczu na drodze ekspresowej jest niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii.

Na lubuskim odcinku, liczącym ponad 170 km długości, na chwilę obecną działa 5 par MOPów.

1. Pomiędzy węzłami „Nowa Sól Południe” i „Nowa Sól Zachód” – MOP „Lisiny”.

2. Na odcinku Nowa Sól - Zielona Góra – MOP „Racula”. Dla jadących na południe dostępna jest stacja paliw i obiekt gastronomiczny, funkcjonujące w tym miejscu od wielu lat. Kilka dni temu GDDKiA ogłosiła przetarg na dzierżawę terenu po obu stronach drogi. Docelowo pełna infrastruktura, wraz ze stacją paliw i punktem handlowo-gastronomicznym, ma być dostępna dla podróżujących w obu kierunkach.

3. Na odcinku Sulechów - Świebodzin – MOP „Kępsko”. Pomimo prac związanych z budową stacji paliw, jest on dostępny dla podróżnych, można też skorzystać z małego punktu gastronomicznego, oferującego m.in. gorącą kawę.

4. Na odcinku Międzyrzecz - Skwierzyna – MOP „Popowo”. Wkrótce rozpoczną się prace budowlane w związku z rozbudową infrastruktury o stację paliw.

5. Na odcinku Gorzów Wlkp. – Myślibórz – MOP „Marwice”. Planowana jest budowa stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jesteśmy na etapie procedury przetargowej na budowę i eksploatację stacji. Po jej zakończeniu podpisana zostanie umowa z wykonawcą.

Każde z wymienionych wyżej miejsc obsługi podróżnych wyposażone jest w parking zarówno dla samochodów osobowych, ciężarowych jak i autobusów, toaletę, miejsce do wypoczynku, plac zabaw dla dzieci oraz siłownię zewnętrzną. Nadchodzące wakacje będą również ostatnimi bez możliwości zatankowania samochodu na stacji paliw zlokalizowanej na MOPie, dla podróżnych jadących nad morze. W trakcie budowy są bowiem stacje na terenie dwóch par miejsc obsługi podróżnych. Najbardziej zaawansowane prace, dające nadzieję na uruchomienie obiektu tuż przed końcem wakacji, są na MOPie Kępsko, po obu stronach drogi. Nieco później mają zacząć działać również stacje paliw z obiektami gastronomicznymi na MOPie „Popowo”.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości