Świeża, pachnąca lasem choinka prosto z nadleśnictwa

1 grudnia 2020, 12:03
Na niewiele ponad trzy tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rusza masowa sprzedaż choinek. Ile będzie kosztować nas w tym roku świąteczne drzewko? Okazuje się, że najtaniej choinkę kupimy bezpośrednio w nadleśnictwie.

Jodła, Świerk czy Sosna? Pod marketem, w dyskoncie spożywczym, czy w końcu w samych nadleśnictwach? Zakup żywej choinki, to dla niektórych nie lada wyzwanie. Logistyczne i czasami finansowe. Dlatego od kilku lat z ofertą sprzedaży zielonych drzewek bez pośredników, wychodzą miejscowe nadleśnictwa. Ta forma sprzedaży cieszy się coraz większym powodzeniem, bo kupując tam drzewko, jesteśmy pewni, że pochodzi z legalnego źródła i nie zostało ścięte kilka tygodni wcześniej.

Po zakup drzewka do nadleśnictw zachęcają też ceny. Te, na przestrzeni ostatnich kilku lat niewiele się zmieniły, a w niektórych miejscach jest nawet taniej. Najmniej zapłacimy za drzewko sosnowe. Żywą choinkę prosto z lasu możemy kupić nawet za 10 złotych. Poniżej przykładowe ceny z Nadleśnictwa Karwin w województwie lubuskim:

Świerk

- do 90 cm - 20 zł,

- 1,0-1,5 m - 30 zł

- 1,6-2,5 m - 40 zł

- 2,5 m i wyżej -50 zł

Sosna

- do 90 cm - 10 zł,

- 1,0-1,5 m - 15 zł

- 1,6-2,5 m - 25 zł

- 2,5 m i wyżej -30 zł

Jodła

- do 90 cm - 30 zł,

- 1,0-1,5 m - 50 zł

- 1,6-2,5 m - 80 zł

- Wybierając na choinkę drzewko pochodzące z polskich lasów, możemy bez skrupułów powiedzieć, że jesteśmy ekologiczni, a nade wszystko wnosimy do naszych domów niezastąpiony klimat świąteczny wraz z zapachem świeżego drzewka – mówi Jolanta Sojka rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości