Sceny jak z filmu "Dług" w mieszkaniu w Zielonej Górze

11 maja 2021, 12:06, Marcin Kluwak
foto: Lubuska Policja
Sceny jak z filmu „Dług” rozegrały się w jednym z mieszkań w Zielonej Górze. 29-latek został napadnięty i okradziony przez jednego z mężczyzn. Napastnik szybko trafił za kratki.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że 27-latek wszedł do jego mieszkania, po chwili zaczął go bić i kopać żądając zwrotu nieistniejącego długu. Następnie napastnik wyniósł z mieszkania portfel, dowód osobisty, dwie karty do bankomatu, kartę pracowniczą, komputer stacjonarny, monitor, telewizor i inne osobiste przedmioty twierdząc, że to zwrot zaciągniętego kilka lat wcześniej długu.

Pokrzywdzony opowiedział policjantom, że dług spłacił kilka lat temu, a spowodowane przez napastnika straty wycenił na co najmniej trzy tysiące złotych. Do działań przystąpili zielonogórscy kryminalni, którzy w wyniku działań operacyjnych bardzo szybko namierzyli i zatrzymali wskazanego mężczyznę. To znany im i wcześniej wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa 27-letni mieszkaniec Zielonej Góry.

- Śledczy w prowadzonej sprawie zgromadzili materiał dowodowy obciążający mężczyznę, dlatego przedstawili mu zarzuty rozboju i usiłowania kradzieży rozbójniczej. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności – mówi Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze po zapoznaniu się z materiałami sprawy zdecydował o aresztowaniu 27-latka na okres 3 miesięcy.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości