Z Zielonej Góry do Chorwacji i na Ukrainę? Są takie plany

13 maja 2021, 08:18, Marcin Kluwak
Lataliśmy do Turcji, teraz być może polecimy do Chorwacji. Niewielkie lotnisko w podzielonogórskim Babimoście ma ogromne ambicje. Jak zapewnia Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, trwają rozmowy z przewoźnikami, którzy są zainteresowani uruchomieniem nowych połączeń.

Przez pandemię lotnisko zostało uziemione, na długie tygodnie odwołano rejsowe połączenia z Warszawą, ale już teraz władze regionu myślą o tym, aby do Babimostu jak najszybciej wrócili pasażerowie. Ma ich przyciągnąć nowa siatka połączeń. Mówi się o wakacyjnej destynacji do jednego z chorwackich miast.

Poza tym w planach jest rozwój siatki połączeń o kolejne kierunki europejskie. Trwają rozmowy z przewoźnikami lotniczymi, którzy są zainteresowani uruchomieniem połączeń z naszego lotniska, m.in. na Ukrainę, czy do portów skandynawskich. Loty mogą być obsługiwane przez niskobudżetowych przewoźników lotniczych oraz PLL LOT.

Plany rozwoju lotniska w Babimoście obejmują nie tylko rozwój siatki połączeń, ale również rozbudowę i przystosowanie infrastruktury lotniska do wzrastającej ilości obsługiwanych pasażerów. W dalszym ciągu brana jest pod uwagę rozbudowa siatki regularnych połączeń wakacyjnych i czarterowych o kolejnych touroperatorów i zwiększanie ilości destynacji. Planowane jest m.in. uruchomienie regularnego połączenia wakacyjnego z portem lotniczym w Chorwacji.

W bieżącym roku rozpoczęły się prace zmierzające do budowy terminala odlotów w Porcie Lotniczym Zielona Góra/Babimost. Inwestycja dotyczy rozbudowy powierzchni terminala z obecnych 350 m2 o dodatkową powierzchnię 900 m2. Inwestycja przyczyni się do wzrostu konkurencyjności w stosunku do innych regionalnych portów lotniczych. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie liczby pasażerów oraz atrakcyjności inwestycyjnej regionu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości