Do kin o tydzień wcześniej? Nie wszędzie

13 maja 2021, 17:34, Marcin Kluwak
Kina mogą ruszyć już 21 maja. Z dużych kina, z tej możliwości skorzysta jedynie kino Helios w Gorzowie, które rusza ze swoją oferta kilka minut po północy. Natomiast zielonogórski Cinema-City planuje otworzyć swoje podwoje 29 maja.

- Jesteście spragnieni premier filmowych? My również, dlatego już 21 maja ponownie zaprosimy Was do naszych kin. W repertuarze, poza regularnymi seansami, znajdziecie dla siebie także różnorodne projekty specjalne – czytamy na oficjalnej stronie kina Helios w Gorzowie.

Jak się dowiadujemy, kino Helios w Gorzowie – jedyne kino tej marki w województwie lubuskim – otworzy się kilka minut po północy z czwartku na piątek – z 20 na 21 maja. Co będzie w repertuarze? Tego jeszcze operator kina nie zdradził, ale wiadomo, że tęsknota za oglądaniem filmów na wielkim ekranie i niesamowitą kinową atmosferą już wkrótce pozostanie tylko wspomnieniem. Drugie gorzowskie kino, czyli Cinema 3d planuje wznowić swoją działalność od 28 maja.

Natomiast zielonogórskie Cinema City zaprosi widzów na sense od 29 maja. - Na ten moment nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych oficjalnych informacji, które szczegółowo określałyby warunki na jakich możliwe będzie wcześniejsze otwarcie kin. Potrzebujemy czasu by przeanalizować wszystkie istotne informacje i wówczas podamy właściwą datę tak aby móc dostarczyć naszym widzom najlepsze doświadczenie kinowe – mówi w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Katarzyna Opertowska, marketing & PR director Cinema City Poland.

Jak zapowiadają właściciele kin, pierwsze tygodnie po ponownym otwarciu będą obfitowały w szereg premier polskich i zagranicznych, w tym: nagradzane Oscarami: Nomadland, Ojciec czy Minari oraz liczne propozycje dla całych rodzin - Co w duszy gra, Cruella+ oraz Krudowie 2. Nie zabraknie też megaprodukcji – na czele z Godzilla vs Kong oraz Szybcy i Wściekli 9. Na miłośników polskiego kina czekać będą m. in. takie propozycje jak Druga połowa, Magnezja czy "W jak Morderstwo".

Oprócz kin, 21 maja 2021 roku zostaną otwarte teatry, filharmonie i inne instytucje kultury oraz zewnętrzne parki rozrywki. Obowiązywać będą oczywiście zasady reżimu sanitarnego: widzowie będą mogli zająć połowę miejsc, podczas oglądania filmu lub spektaklu będą musieli nosić maseczkę, obowiązywać też będzie zakaz konsumpcji.
 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości