Od soboty już bez maseczek na świeżym powietrzu. Otwierają się ogródki gastronomiczne

14 maja 2021, 14:02
fot. archiwum
W sobotę 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinie czy teatrze. Ponadto w sobotę otwierają się również ogródki gastronomiczne.

Nakaz noszenia maseczek w całym kraju obowiązywał od 10 października 2020 roku. Natomiast od soboty 15 maja 2021 roku nie będzie już trzeba nosić maseczek na świeżym powietrzu. Jednak usta i nos nadal trzeba będzie zakrywać w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinie czy teatrze.

Również w sobotę 15 maja zostaną otwarte ogródki gastronomiczne w lokalach. Na ten moment branża gastronomiczna czekała od jesieni 2020 roku. Wiele lokali w Gorzowie kończy przygotowania swoich ogródków przed sobotnim otwarciem.

Z kolei od poniedziałku 17 maja, w reżimie sanitarnym (m.in. wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy) otwierają się szkoły do nauki hybrydowej dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.
Rząd przesunął otwarcie kin, teatrów i instytucji kultury z 29 na 21 maja. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, instytucje kultury będą mogły działać już od 15 maja, ale jedynie na świeżym powietrzu. Termin powrotu do sal był wyznaczony na 29 maja. Premier zapowiedział skrócenie tego okresu do 21 maja.

Zmianie ulegnie termin „odmrażania” klubów fitness i restauracji. Branża sportowa zostanie ponownie otwarta 28 maja, a nie 29. Dzień wcześniej (tj. 28 maja) także będzie można zjeść w restauracjach.

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości