Remont mostu w Świerkocinie na finiszu [zdjęcia]

19 maja 2021, 12:32, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze
Jest już nowa, żelbetowa płyta. Drogowcy robią, co mogą, aby pod koniec czerwca mieszkańcy dwóch powiatów: gorzowskiego i sulęcińskiego mogli bez przeszkód przejechać przez mosty na Warcie w Świerkocinie.

6 maja wykonawca przystąpił do betonowania płyty pomostowej i zakończył operację z powodzeniem. Betonowanie zostało wykonane w jednym cyklu, co w przypadku obiektu z ustrojem niosącym o długości 140 m wymagało zastosowania pomp do betonu o długości 52 m oraz dodatkowych rurociągów w celu podania mieszanki do najbardziej oddalonych miejsc.

Wykonanie tego etapu to moment kluczowy dla całej inwestycji, ponieważ umożliwia przystąpienie do wykonania robót izolacyjnych i w kolejnym kroku nawierzchniowych na obiekcie. A to oznacza, że otwarcie mostu nastąpi zgodnie z planem. Przewidywany termin zakończenia inwestycji przypadka na koniec czerwca 2021 roku. Za niewiele ponad miesiąc mieszkańcy będą mogli bez przeszkód przejechać przez most na Warcie.

Most w Świerkocinie remontowany jest od września 2020 roku. Początkowo roboty miały dotyczyć tylko wymiany zniszczonej nawierzchni asfaltowej i odbywać się przy zachowaniu ruchu wahadłowego. Jednak podczas prac okazało się, że most jest w bardzo złym stanie. Dlatego też Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze podjął decyzję, że most zostanie całkowicie zamknięty, nawet na pół roku.

Fotoreportaż


1/3 Remont mostu w Świerkocinie na finiszu

1/3 Remont mostu w Świerkocinie na finiszu

2/3 Remont mostu w Świerkocinie na finiszu

2/3 Remont mostu w Świerkocinie na finiszu

3/3 Remont mostu w Świerkocinie na finiszu

3/3 Remont mostu w Świerkocinie na finiszu

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości