Owce grasują na Gorzowskich Murawach. Są jak żywe kosiarki

20 maja 2021, 12:45, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: Marcin Kluwak
Owce wrzosówki znów grasują na terenie Gorzowskich Muraw. To żywe kosiarki, które są wypasane na rozległym terenie. Po co? Odpowiedź jest prosta. Zwierzęta lepiej kosza trawę, niż mechaniczne urządzenia. Są tańsze i ekologiczne!

Żywe kosiarki pojawiły się na terenie Gorzowskich Muraw już w ubiegłym roku. Miasto chciało, aby zwierzęta były żywymi kosiarkami z uwagi na trudne ukształtowanie terenu.

Owce wrzosówki, które przebywały na terenie Gorzowskich Muraw od lipca do końca sierpnia 2020 roku, wzbudziły spore zainteresowanie wśród mieszkańców Gorzowa i stały się ciekawą atrakcją dla osób odwiedzających te tereny.

Teraz, owce ponownie wróciły na Gorzowskie Murawy. Wszystko przez to, że umowa zawarta z Klubem Przyrodnika obowiązuje przez sześć lat, co oznacza, że owce będą pojawiać się na tych terenach aż do 2026 i będą pełniły funkcję żywych kosiarek.

Wypas owiec odbywa się w sposób kontrolowany. Kiedy trawa w jednym miejscu zostanie zjedzona przez zwierzęta, zostaną one przeniesione wraz z zagrodą w kolejne miejsce. Owce pozostaną na Gorzowskich Murawach do końca lata.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości