Kaufland czynny będzie też w niedzielę. Dlaczego?

28 maja 2021, 14:30, Marcin Kluwak
Najpierw były sklepy sieci Intermarche, a teraz Kaufland. Markety tej sieci zapowiedziały wdrożenie usług pocztowych, co pozwoli im na prowadzenie swojej działalności również w niedziele niehandlowe.

- Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów – powiedział Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

Sieć zapowiada wdrożenie usług pocztowych. Będzie to możliwość nadawania i odbioru przesyłek DHL. Kaufland i DHL Parcel rozszerzyły umowy o współpracy, bo do tej pory usługa kurierska była dostępna jedynie w wybranych lokalizacjach. Od marca 2020 roku do 23 maja br. klienci sieci Kaufland nadali lub odebrali ponad 71 tys. paczek przy okazji zakupów.

Co to oznacza dla klientów?

Sklepy sieci Kaufland w naszym regionie będą czynne więc w każdą niedzielę – nawet tę niehandlową. To kolejny duży market, po Intermarche, który wprowadza możliwość nadawania lub odbioru przesyłek, aby umożliwić swoim klientom zakupy także w dniu ustawowo objęte zakazem handlu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości