Pożar łóżka w DPS. Pościel i materac zapaliły się od papierosa

7 czerwca 2021, 09:36
fot. Tomasz Jaskuła
W niedzielny wieczór w Domu Pomocy Społecznej w Tursku w powiecie sulęcińskim wybuchł pożar. Okazało się, że paliła się pościel i materac w pokoju należącym do pensjonariusza. Z budynku ewakuowano 16 osób. Nikomu z podopiecznych nic się nie stało, jednak dwie osoby z personelu zostały zabrane do szpitala z objawami podtrucia dymem.

Dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Sulęcinie otrzymał w niedzielny wieczór 6 czerwca zgłoszenie o pożarze w Domu Pomocy Społecznej w Tursku. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.
Okazało się, że doszło do pożaru w pokoju pensjonariusza. Paliła się pościel oraz materac znajdujący się na łóżku. W wyniku pożaru w budynku panowało duże zadymienie. Jeszcze przed przybyciem strażaków, z budynku zostało ewakuowanych 16 osób. 

Ogień ugaszono, a pomieszczenia oddymiono. Chociaż nikomu z pensjonariuszy nic się nie stało, to dwie osoby z personelu, które jako pierwsze rozpoczęły ewakuację i gaszenie płonącego łóżka, zostały zabrane do szpitala z objawami podtrucia dymem.

- W godzinach wieczornych, w jednym z pokoi w Turskim DPS pojawił się ogień. Prawdopodobnie z papierosa… Procedury, które uruchamiane są w takiej sytuacji zadziałały bardzo dobrze i potencjalnie groźna sytuacja została opanowana w błyskawicznym tempie. Serdecznie dziękuję personelowi, za "zimną głowę" i znakomite działania. Słowa uznania i ogromnego podziękowania pod adresem wszystkich jednostek straży pożarnej PSP i OSP oraz medykom z naszego szpitala – mówi Tomasz Jaskuła, starosta sulęciński.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości