Nowa Sól i Gorzów w czołówce rywalizacji. Kilometry kręci sam prezydent Milewski

7 czerwca 2021, 11:42, Marcin Kluwak
Nowa Sól jest na czele klasyfikacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kilometry kręci też Gorzów, który po pierwszy tygodniu rywalizacji zajmuje mocne piąte miejsce.

Pierwszy tydzień rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021 za nami. Do tej pory pokonaliśmy już 89.803,51 km – informuje gorzowski magistrat. Gorzowianie z 728 punktami zajmują mocne piąte miejsce, a w naszej kategorii miast (liczące 100 do 200 tysięcy mieszkańców) zdecydowanie prowadzimy, z przewagą ponad 500 punktów nad drugim Elblągiem.

W klasyfikacji ogólnej na czele jest Nowa Sól, która ma łącznie 2844 punkty. Druga jest Biała Podlaska – 1551, później Gniezno – 930 punktów i Puławy – 895 punktów.

W rywalizację o puchar Rowerowej Stolicy Polski włączył się sam prezydent Miasta Jacek Milewski, który zaprosił też wiceburmistrza Sławy Krzysztofa Gruszewskiego.

- Rowerzyści wszystkich Gmin, Miast, Powiatów, Województw i Krajów łączcie się ....... w kręceniu dla Naszego Miasta – napisał na swoim profilu Jacek Milewski.

W Gorzowie grupy organizują się wśród mieszkańców. Najmocniejsza grupa to Rowerowe Wycieczki Gorzów, która zebrała dla miasta 83 punkty. W szczególności przyczyniła się do tego ich weekendowa wycieczka na trasie Gorzów Wielkopolski – Poznań – Gorzów Wielkopolski. Na drugim miejscu są Fajni Rowerzyści z 72 pkt, a na trzecim Faurecia Gorzów Bike Team (51 pkt).


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości