Przedszkole za 8 milonów powstanie w gminie Deszczno

1 grudnia 2020, 18:27
Nowe przedszkole i klub malucha powstanie w Ulimiu w gminie Deszczno. Samorząd uzyskał na ten cel rządowe dofinansowanie. Inwestycja kosztować ma ponad 8 milionów złotych. Kompleks zostanie oddany do użytku na początku 2022 roku.

- Przed nami duże wyzwanie budowy kolejnego Przedszkola i Klubu Malucha w Ulimiu. Cieszy mnie przyznanie ponad dwóch milionów dla naszego projektu. – powiedział wójt Paweł Tymszan, komentując wyniki konkursu.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej przyznał projektowi gminy Deszczno aż 2 160 000 zł na budowę Klubu Malucha, który z początkiem 2022 r., przyjmie 72 najmłodszych mieszkańców gminy do trzech nowych grup. Klub będzie częścią większego kompleksu, w którym znajdzie się również przedszkole dla 125 starszych dzieci w pięciu grupach.

Parterowy, dwuskrzydłowy budynek o powierzchni 1500 metrów kwadratowych w kształcie litery H, kryty dwuspadowymi dachami stanie przy ul. Głównej na wjeździe do Ulimia, w otoczeniu lasów i pól. Młodsze dzieci zajmą skrzydło wschodnie z widokiem na Łagodzin, starsze – zachodnie z widokiem na Ulim. Ponadto w budynku znajdzie się kuchnia, zaplecze techniczno-administracyjne, a w centralnej części szatnie, hall i wewnętrzny plac zabaw.

Budynek będzie wykonany w technologii niskoemisyjnej, zasilany instalacją paneli słonecznych i kotłownia gazową. Części budynku będą rozdzielone kolorystycznie, w odcieniach zieleni – dla przedszkola, w odcieniach żółto-pomarańczowych dla klubów.

Przy budynku powstaną dwa dedykowane maluchom i przedszkolakom place zabaw, z których większy, wraz ze specjalnym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej i koszykówki będzie również dostępy w godzinach popołudniowych – dla mieszkańców. Przed budynkiem powstanie infrastruktura drogowa pozwalająca bezpiecznie przywieźć i odebrać dzieci, parkingi rowerowe i chodniki, planowany jest dodatkowy przystanek autobusów MZK.

Koszty budowy całego kompleksu w Ulimiu oszacowano na ponad 8 milionów złotych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości