Las płonie bardzo szybko, ale walka z ogniem trwa bardzo długo

8 czerwca 2021, 15:01
Źródło zdjęcia: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Zrobiło się ciepło i momentalnie wzrosło zagrożenie pożarowe w lasach. Od początku roku na terenie nadleśnictw w naszym regionie wybuchło już 75 pożarów, które objęły powierzchnię blisko 5 hektarów.

Jak informują leśnicy, prognozy pogody na najbliższe dni zakładają wysokie temperatury powietrza oraz brak opadów. Takie warunki wydatnie wpływają na wzrost zagrożenia pożarowego. Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów.

Każdy pożar to określone straty, od tych niepoliczalnych w środowisku przyrodniczym, po te wymierne finansowo. Leśnicy apelują o zawiadamianie najbliższej jednostki straży pożarnej lub pracowników Służby Leśnej o zauważonych pożarach lasu, lub pożarach bezpośrednio im zagrażającym.

To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu. Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości