Z Babimostu na tydzień do Chorwacji? Dlaczego nie!

8 czerwca 2021, 15:37, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Od 4 lipca mieszkańcy lubuskiego będą mogli skorzystać z bezpośredniego połączenia lotniczego z chorwacką Rijeką. Z Babimostu LOT-em na południe Europy polecimy w każdą niedzielę.

– To nowa oferta, która będzie obsługiwana przez Polskie Linie Lotnicze LOT i od dzisiaj będzie można kupić bilety na regularne, cotygodniowe połączenia do Chorwacji. Takich połączeń będzie 10. Jesteśmy przekonani, że obecna sytuacja pozwala już na to z zachowaniem odpowiednich warunków ostrożności sanitarnej- mówi Marcin Jabłoński, członek Zarząd Województwa Lubuskiego.

Samolot będzie startował z lotniska pod Zieloną Górą w każdą niedzielę o godzinie 16:20. Podróż trwać ma niecałe 2 godziny. Na miejscu – w Chorwacji będziemy o 18:15. Samolot powrotny do Zielonej Góry wystartuje z chorwackiej Rijeki o 19:05, w Zielonej Górze planowo wyląduje o 20:55.

Sprawdziliśmy ceny. Najtańszy bilet w jedną stronę dla jednej osoby z bagażem podręcznym to koszt 72 złotych. Bilet powrotny jest nieco droższy, kosztuje niecałe 127 złotych. Oczywiście to są najniższe ceny, w wersji ekonomicznej. 

- Plany rozwoju Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście na najbliższe lata obejmują nie tylko rozbudowę i przystosowanie infrastruktury lotniska do wzrastającej ilości obsługiwanych pasażerów, ale również rozwój siatki połączeń, na co dowodem są nowe połączenia z Chorwacją – podkreśla Marszałek Elżbieta Anna Polak.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości