Pociągiem z Zielonej Góry prosto nad morze

14 czerwca 2021, 12:00, Marcin Kluwak
foto: archiwum/Kamil Lewera
Nasz regionalny przewoźnik uruchamia od soboty 26 czerwca bezpośrednie połączenie nad morze. Będzie można dojechać do Międzyzdrojów i Świnoujścia bez przesiadki z Zielonej Góry. Z połączenia mogą skorzystać wszyscy, którzy mieszkają wzdłuż „Odrzanki”. Jest też alternatywa dla mieszkańców północy regionu – skomunikowanie z nowym pociągiem do Kostrzyna.

Pociąg REGIO o nazwie Karsibór kursować ma w weekendy przez całe wakacje – od 26 czerwca. Z Zielonej Góry przez Kostrzyn pojedzie w kierunku wybrzeża. Skład pojedzie Odrzanką, więc będzie mógł zabrać po drodze mieszkańców Czerwieńska, Gądkowa, Rzepina, Kowalowa, Górzycy, Kostrzyna, Boleszkowic… Odjazd z Zielonej Góry zaplanowano na godzinę 5:20.

Natomiast w Kostrzynie mieszkańcy Gorzowa będą mogli przesiąść się na ten pociąg, korzystając z nowego połączenia. Będzie to pociąg 88219, który z Gorzowa wyjedzie o 5:56. O 6:34 będzie już w Kostrzynie nad Odrą i tam pasażerowie będą mogli przesiąść się na pociąg Karsibór, który odjedzie z Kostrzyna o 6:48. Dzięki tak wczesnej porze odjazdu, do Międzyzdrojów skład dojedzie o 9:30, a do Świnoujścia o 9:47.

Jeżeli chodzi o powrót, to REGIO Karsibór odjedzie ze Świnoujścia o 18:48. W Zielonej Górze będzie o 23:08. Po drodze jest oczywiście Kostrzyn i powrotna alternatywa dla mieszkańców północnej części regionu lubuskiego. Pociąg do Kostrzyna dojedzie planowo o 21:52. Tam na gorzowian czekać ma pociąg 88206, który w trasę o 22:13. O 22:51 mamy być na miejscu w Gorzowie.

Połączenie na trasie Zielona Góra-Kostrzyn-Świnoujscie ma być realizowane jednostkami elektrycznymi wyposażonymi w klimatyzację, będzie też rampa dla osób niepełnosprawnych i miejsce dla rowerów. Przewoźnik nie podaje, jaki dokładnie będzie to rodzaj EZT, ale miejmy nadzieję, że nie będzie to przysłowiowy „kibel”


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości