Tragedia na budowie. Koparka przewróciła ścianę, która przygniotła mężczyznę

14 czerwca 2021, 15:28, Marcin Kluwak
foto: Lubuska Policja
Siedziała za sterami koparki. Podczas prac budowlanych uderzyła w ścianę, która zawaliła się i przygniotła mężczyznę. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe, ale na pomoc było już za późno. 54-letni mężczyzna zginął na miejscu.

O zdarzeniu poinformował portal gorzowianin.com. Jak wynika z informacji, za sterami koparki siedziała 38-letnia kobieta. Po całym zdarzeniu była w szoku, nie została jeszcze przesłuchana. Tragedia miała miejsce w sobotę, 12 czerwca.

- Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Za sterami koparki siedziała 38-letnia kobieta. Natomiast w wyniku zdarzenia zginął 54-letni mężczyzna. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. W sprawie zostało wszczęte postępowanie pod kątem wypadku przy pracy i nieumyślnego spowodowania śmierci - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com prokurator Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

- Sprawdzamy wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Będziemy przesłuchiwać świadków oraz kobietę sterującą koparką – komentuje prokurator Gospodarek. Według artykułu 155 kodeksu karnego, za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


Komentarze



Pozostałe wiadomości