Siekierą i nożem zabił swojego kolegę od kieliszka. Jest areszt dla zabójcy

15 czerwca 2021, 10:14
Zdjęcie autorstwa Harry Cunningham @harry.digital z Pexels
Jest areszt dla 34-latka, który w miniony piątek w godzinach nocnych brutalnie zamordował swojego 21-letniego kompana, z którym wcześniej pił alkohol. Młody mężczyzna został kilkukrotnie uderzony nożem i siekierą w głowę i klatkę piersiową.

Jak informuje zielonogórska prokuratura, do zdarzenia doszło prawdopodobnie podczas kłótni pomiędzy mężczyznami, którzy wcześniej wspólnie spożywali alkohol. Motywy działania sprawcy na razie nie są znane.

Wszystko działo się w piątkowy wieczór, 11 czerwca na terenie ogródków działkowych w Nowej Soli. 34-latek – z nieznanych do tej pory przyczyn – chwycił za nóż i ranił swojego młodszego kolegę. Później w ruch poszła siekiera. Mężczyzna uderzał nią 21-latka w okolice głowy i klatki piersiowej, czego efektem był natychmiastowy zgon.

Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 34-letniego mężczyzny. Zatrzymanemu sprawcy zbrodni prokurator przedstawił zarzut dokonania zabójstwa z art. 148 par. 1 kk. Na posiedzeniu w dniu 14 czerwca 2021 r. Sąd Rejonowy w Nowej Soli zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości