Będzie remont na drodze z Drezdenka do Krzyża

17 czerwca 2021, 10:52, red
Źródło: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze
Niewiele ponad kilometr drogi zostanie w końcu wyremontowane. Od lat odcinek między Drezdenkiem a Starymi Bielicami, na styku województw lubuskiego i wielkopolskiego był zaniedbywany. Wie o tym każdy, kto choć raz jechał np. na pociąg do Krzyża.

Trzeba przyznać, ze na przestrzeni kilku ostatnich lat i tak wiele dobrego zrobiono w kwestii remontu tego feralnego odcinka drogi pomiędzy Drezdenkiem a Krzyżem. Roboty na DW174 rozpoczęły się od strony Drezdenka i tam wcześniej położono nowy, asfaltowy dywanik. Do wyremontowania został ostatni przed mostem odcinek, po którym to jazda z prędkością wyższa niż 50-60 kilometrów na godzinę to było czyste samobójstwo.

Z autopsji znają to ci, którzy choć raz spieszyli się na pociąg do Krzyża i usiłowali rozpędzić się, chociażby do przepisowej prędkości. Bez kasku, mocnego zawieszenia i klatki bezpieczeństwa – nie da rady.

Teraz ma się to zmienić. Za 1,83 miliona złotych Eurovia Polska ma położyć na tym odcinku nowy asfalt. Przebudowa drogi spowoduje przywrócenie nośności jezdni wraz z odtworzeniem profilu jezdni, a zakres inwestycji obejmuje: przebudowę nawierzchni drogi, przebudowę nawierzchni zjazdów, przebudowę poboczy i rowów drogowych oraz wykonanie oznakowania grubowarstwowego. Wszystko to będzie działo się na drodze wojewódzkiej nr 174 na odc. Drezdenko - Stare Bielice od km 4+309,50 do km 5+340,00. Wykonawca będzie miał 110 dni na realizację zadania. Ten czas zacznie płynąc od momentu podpisania umowy. Zadanie finansowane jest z budżetu własnego Województwa Lubuskiego.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości