63-latka kierowała wiekowym golfem. Była kompletnie pijana.

17 czerwca 2021, 14:07, Marcin Kluwak
Miała 2,2 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie wsiadła za kierownicę. 63-latka kierująca osobowym volkswagenem potrąciła na przejściu pieszego. Zatrzymali ją robotnicy wykonujący prace drogowe.

Do zdarzenia w Łagowie w powiecie świebodzińskim doszło w miniony wtorek, około godziny 10.00. Kierująca volkswagenem golfem z potrąciła pieszego, który wszedł na przejście. Działo się to na oczach pracowników drogowych, którzy w okolicy wykonywali prace przy jezdni. Mężczyźni, widząc co się dzieje, podeszli do kierującej i uniemożliwili jej dalszą jazdę. Potrącona osoba na szczęście nie doznała żadnych obrażeń.

Na miejsce został wezwany patrol policji. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zdarzenia zbadali trzeźwość kierującej. Okazało się, że 63-letnia kobieta miała w swoim organizmie 2,2 promila alkoholu! Na dodatek kobieta cała czas bagatelizowała swój czyn.

- Policjanci zabezpieczyli pojazd, a kobieta została zatrzymana i po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej – mówi Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od kobiety mienie, w postaci pojazdu, którym kierowała.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości