Jedziecie do Niemiec? W Kostrzynie przygotujcie się na niespodzianki

21 czerwca 2021, 16:12, Marcin Kluwak
źródło: GDDKiA w Zielonej Górze
Jeżeli wybieracie się do naszych zachodnich sąsiadów, omijajcie Kostrzyn. Przez cztery dni w godzinach od 8 do 16 most graniczny w ciągu DK22 będzie zamknięty. Jeszcze większy problem będą mieli pasażerowie pociągów. Z uwagi na remont mostu kolejowego, będą musieli przejść na piechotę mostem drogowym.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych zleciła przeprowadzenie prac konserwacyjnych na moście granicznym w ciągu drogi krajowej numer 22, łączącym Kostrzyn nad Odrą z niemiecką miejscowością Kustrin-Kietz. Prace mają być wykonywane codziennie w godzinach 8:00-16:00 i w tym czasie przejazd będzie niemożliwy. Najbliższe przejście graniczne, przez które można dostać się do Niemiec, znajduje się około 30 kilometrów na południe – w Słubicach oraz Świecku.

Zamknięcie przejścia dla ruchu kołowego, oznacza też kłopoty dla pasażerów komunikacji kolejowej. Ze względu na trwający równolegle remont mostu kolejowego, przez Odrę nie mogą przejeżdżać pociągi. Do tej pory, pasażerowie pomiędzy stacjami Kostrzyn a Kustrin-Kietz wożeni byli autobusową komunikacją zastępczą. Teraz nie ma nawet takiej możliwości. Do 25 czerwca, pasażerowie z ośmiu różnych połączeń będą zmuszeni przejść zamknięty most na piechotę. Komunikacja zastępcza dowiezie ich do od mostu granicznego do dworca – po dwóch stronach Odry – polskiej i niemieckiej.


Podziel się


Komentarze