Zderzenie dwóch ciężarówek. Z wyrwanej kabiny wypadł kierowca [zdjęcia]

24 czerwca 2021, 09:13
fot. Pomoc Drogowa Anhol
W rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 22 i drogi wojewódzkiej nr 136 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Wskutek zdarzenia, jedna z kabin pojazdu ciężarowego została wyrwana, kierowca wypadł na zewnątrz. Mężczyzna ze złamaniami został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gorzowie.

W czwartek 24 czerwca około godz. 8.30 doszło do dramatycznego wypadku z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 22 i drogi wojewódzkiej nr 136. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

- Pojazdy podczas mijania się dwóch samochodów ciężarowych, jeden z kierowców zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia. Obie ciężarówki zahaczyły się kabinami, siła tarcia była na tyle duża, że z jednej z ciężarówek została wyrwana kabina, a kierowca ciężarówki został wyrzucony na zewnątrz – opowiada Klaudia Biernacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Kierowca, który wypadł z kabiny ciężarówki został ciężko ranny. Mężczyzna doznał złamań, został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Utrudnienia potrwają kilka godzin. Policjanci wyznaczyli objazd przez Lubniewice. Samo skrzyżowanie na Lubniewice jest przejezdne, do wypadku doszło kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem jadąc w kierunku na Krzeszyce.

Fotoreportaż


1/4 Zderzenie dwóch ciężarówek na DK22

1/4 Zderzenie dwóch ciężarówek na DK22

2/4 Zderzenie dwóch ciężarówek na DK22

2/4 Zderzenie dwóch ciężarówek na DK22

3/4 Zderzenie dwóch ciężarówek na DK22

3/4 Zderzenie dwóch ciężarówek na DK22

4/4 Zderzenie dwóch ciężarówek na DK22

4/4 Zderzenie dwóch ciężarówek na DK22

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości