Nowa Sól: Przejście dla pieszych pilnie potrzebne!

17 listopada 2020, 22:53, red
Potrzeba tragedii, aby ktoś zauważył problem? Chodzi o bardzo niebezpieczny odcinek drogi wojewódzkiej numer 315 w Nowej Soli. Tuż przy markecie Dino, który wybudowany został ponad rok temu.

Mieszkańcy liczą, że ktoś w końcu wybuduje w tym miejscu oznakowane i bezpieczne przejście dla pieszych. Ci, którzy mieszkają przy Południowej lub Cichej, mają ogromny problem, aby bezpiecznie dotrzeć na codzienne zakupy. Droga wojewódzka, która tędy przebiega, jest dość ruchliwa. O wypadek tam nie trudno, więc w sprawę zaangażował się jeden z radnych powiatowych.

Jak podaje serwis Wiadomości Nowa Sól, radny Mariusz Stokłosa pilotuję sprawę w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, Starostwie Powiatowym oraz u właściciela sklepu.

- W odpowiedzi na złożoną przeze mnie interpelację, Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że zwrócił się ponownie do właściciela sieci supermarketu o pilną potrzebę uregulowania ruchu pieszego w obrębie sklepu, zaś właściciele sklepu informują, że sprawa jest na etapie uzgodnień, które pozwolą w niedługim czasie uregulować ten temat. - mówi w rozmowie z serwisem Radny Stokłosa.

Koszty budowy przejścia dla pieszych ma ponieść właściciel sklepu. Jak czytamy, wystąpił on już o opinię projektu do zainteresowanych instytucji. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to inwestycja ruszy już wkrótce. - Bezpieczeństwo to priorytet. Nie można czekać, aż wydarzy się nieszczęście. A tak swoją drogę to już od dnia otwarcia sklepu powinny być spełnione wszystkie wymogi bezpieczeństwa. - mówi radny Stokłosa.

źródło: Wiadomości Nowa Sól


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości