Słubice: z trzema promilami uciekał przed policją

2 grudnia 2020, 12:21
foto: Lubuska Policja
54-letni mężczyzna wpadł w ręce policji przez własną głupotę. Kompletnie pijany jechał z nadmierną prędkością. Był też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Osobowe audi przemknęło obok policjantów, którzy dokonywali pomiaru prędkości na DW137. Policyjny miernik wskazał 127 km/h, przy ograniczeniu do 90. Po chwili funkcjonariusze ruszyli w pościg, który nie trwał zbyt długo. Pirata udało się szybko zatrzymać.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna jest kompletnie pijany. W jego organizmie wykryto aż trzy promile alkoholu. 54-latek nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdów, poszukiwany był też listem gończym, bo nie stawił się do zakładu karnego, aby odbyć zasądzoną wcześniej karę.

- 54-latek będzie odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za inne wykroczenia drogowe. Mężczyzna po przedstawieniu zarzutów zostanie przewieziony do zakładu karnego, celem odbycia kary - mówi podkomisarz Magdalena Jankowska z KPP w Słubicach.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości