Oszukiwały na OLX. Teraz staną przed sądem

7 lipca 2021, 14:50, red
Oszuści na OLX, to już prawdziwa plaga. Po raz kolejny do jednostek policji w całym województwie lubuskim zgłaszają się osoby pokrzywdzone przez oszustów, działających na popularnym portalu ogłoszeniowym. Nie oznacza to jednak, ze osoby, które okradają nas z pieniędzy, nie są bezkarne. Jak się okazuje, policja po nitce, dociera do kłębka. Tak się stało w przypadku dwóch kobiet z Zielonej Góry.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, kilka dni temu do tutejszego sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko Weronice M. i Milenie K., oskarżonym o dokonanie w okresie od kwietnia - do czerwca 2019 r., szeregu oszustw polegających na doprowadzeniu pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego OLX, țj. o czyn z art. 286 par.1 kk. Weronika M i Milena K. odpowiedzą za oszustwo. Według kodeksu karnego, czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości