Potężna ulewa przeszła przez Gorzów. Zalanych jest mnóstwo ulic

9 lipca 2021, 21:45
Kilkadziesiąt interwencji strażaków, zalane ulice i parkingi podziemne. Intensywne opady deszczu nawiedziły nasz region. W Gorzowie padało przez ponad godzinę.

Jak informuje portal gorzowianin.com, w piątek 9 lipca po godz. 19.30 nad Gorzów i okolice nadciągnęła burza, której towarzyszy ulewny deszcz. Jak wynikało z prognoz IMGW - mogło spaść od 20 do 30 litrów na jeden metr kwadratowy, a lokalnie nawet 40 litrów. Kilkadziesiąt minut ulewnego deszczu sprawiło, że ulice w Gorzowie zamieniły się w potoki.

Zalane zostało tradycyjnie skrzyżowanie ul. Borowskiego i Dąbrowskiego, ul. Wyszyńskiego, ul. Górczyńska, rondo Górczyńskie ul. Warszawska, ul. Teatralna, ul. Pomorska. Zalewane były również piwnice i garaże - czytamy na portalu gorzowianin.com

Strażacy otrzymali łącznie kilkadziesiąt zgłoszeń, które dotyczyły przede wszystkim zalanych piwnic i garaży. Przy ul. Ogińskiego zalewa domek - wody jest po kolana, prawie pół metra. Strażacy zostali również wezwani do domku jednorodzinnego przy ul. Owocowej, gdzie woda zaczęła się wdzierać do środka - poziom wody sięga już około 20 cm. Przy ul. Ketlina została zalana posesja i droga dojazdowa. Natomiast przy ul Targowej zalało sklep Jysk. Zalało również pocztę przy ul. Jagiellończyka.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości