Bezpieczniej dla pieszych w Nowogrodzie Bobrzańskim

2 grudnia 2020, 14:30
foto: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze
108 tysięcy złotych kosztowała budowa chodnika na ulicy Zielonogórskiej w ciągu drogi wojewódzkiej numer 288 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Na tym niebezpiecznym odcinku drogi, piesi są teraz bardziej chronieni.

To właśnie poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego – także i pieszych na drogach, jest częścią zadań Wojewódzkiego Zarządu Dróg. Najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo są piesi, którzy jako niechronieni uczestnicy ruchu, bardzo często stają się ofiarami potrąceń. Wiele z tych zdarzeń kończy się tragicznie. Wybudowanie chodnika jest więc ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych.

Takie zadanie zostało wykonane na odcinku DW numer 288 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Za 108 tysięcy złotych zostało wybudowane 239 metrów chodnika o szerokości 1,5 metra. Co ważne, chodni jest też oddzielony od jezdni pasem jezdni. Lokalnie chodnik został poszerzony do szerokości. 3,70 m (przy wiacie przystankowej) i zlokalizowany bezpośrednio przy jezdni.

Inwestycja była możliwa dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, przy udziale finansowym gminy Nowogród Bobrzański.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości