Potężna rura przygniotła mężczyznę. Zmarł mimo reanimacji

19 lipca 2021, 11:13
foto: KM PSP w Gorzowie
10-tonowa potężna rura przygniotła mężczyznę w jednym z zakładów produkcyjnych w podgorzowskim Brzozowcu. Mężczyzny, mimo reanimacji nie udało się uratować. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Jak informuje portal gorzowianin.com, w poniedziałek 19 lipca dyżurny j straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pomocy pogotowiu ratunkowemu w miejscowości Brzozowiec. Przy ul. Przejazdowej na terenie prywatnej firmy doszło do dramatycznego wypadku – podczas przekładania rur gazowych, jedna z nich uderzyła i przygniotła 53-letniego mężczyznę. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

- Jako pierwsi na miejsce przybyli strażacy z OSP Brzozowiec, który wyciągnęli mężczyznę spod rury gazowej. Mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia, więc strażacy przystąpili do reanimacji za pomocą AED. Niestety pomimo reanimacji nie udało się uratować życia 53-letniego mężczyzny, obywatela Ukrainy – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Na miejsce zdarzenia został wezwany prokurator oraz inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy. Będą oni wyjaśniać w jakich okolicznościach doszło do tego tragicznego zdarzenia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości