Biedronki czynne w niedzielę. Także w naszym regionie

21 lipca 2021, 10:24, red
Siedem biedronek w całym województwie lubuskim ominie ustawowy zakaz handlu w niedzielę. Właściciel sieci porozumiał się z Pocztą Polską i dzięki temu będzie mógł legalnie prowadzić działalność handlową.

Coraz więcej sklepów wykorzystuje lukę w prawie, jaką jest możliwość prowadzenia działalności pocztowej i otwiera się w niehandlowe niedziele. Kilka tygodni temu fakt podjęcia współpracy z firmą kurierską ogłosiła sieć sklepów Kaufland, lecz do tej pory żaden z tych sklepów nie został otwarty w niedzielę. O krok dalej poszła Biedronka, która związała się z Pocztą Polską. W ostatnią niedzielę (18 lipca) właściciel otworzył kilkadziesiąt sklepów, ale były to głównie placówki w dużych miastach oraz w miejscowościach turystycznych. 

Teraz przyszedł czas na pozostałe sklepy. W naszym regionie, według wyliczeń portalu wiadomoscihandlowe.pl, otwartych będzie aż 7 sklepów, ale głównie w północnej części województwa. Na liście nie ma żadnego sklepu z Zielonej Góry, Żar, czy Nowej Soli. Jest za to jeden sklep w Gorzowie, Strzelcach Krajeńskich, czy Słubicach.

Lista sklepów Biedronka, w których dostępna jest usługa "Odbiór w Punkcie" Poczty Polskiej na terenie województwa lubuskiego:

Gorzów Wielkopolski, ul. Olimpijska 7 

Słubice, ul. Wrocławska 9

Strzelce Krajeńskie, ul. Gorzowska 4A

Sulęcin, ul. Emilii Plater 6

Sława, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 5

Torzym, Osiedle Lecha 9F

Rzepin, ul. Słubicka 4


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości