Kredyt gotówkowy. O czym pamiętać przy wyborze?

23 lipca 2021, 10:55
Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license
W życiu właściwie każdego z nas zdarzają się wydatki, których sfinansowanie - o ile opieramy się tylko o możliwości, które daje nam domowy budżet - jest ekstremalnie trudne, a czasem nawet niemożliwe. W takich sytuacjach konieczne okazuje się zdobycie dodatkowych pieniędzy.

Niewiele osób może pozwolić sobie na ich pożyczenie - zwłaszcza, jeśli chodzi o duże sumy - od znajomych lub bliskich. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt gotówkowy. Jak jednak go wybrać? Na to pytanie odpowiadamy wspólnie z Totalmoney.

Kredyt gotówkowy - tani i prosty sposób na sfinansowanie wielu różnych wydatków

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego ma, z perspektywy osób potrzebujących dodatkowego finansowania, wiele zalet. Są one szczególnie łatwo widoczne, jeśli kredyty gotówkowe zestawimy z oferta sektora pozabankowego. Tani kredyt gotówkowy wiąże się bowiem z mniejszymi kosztami niż chwilówki lub pożyczki ratalne. Jest więc doskonałym sposobem na to, by sfinansować duże - szczególnie niespodziewane - zakupy. Klienci banków pozyskane tak środki najczęściej przeznaczają na pokrycie takich wydatków, jak zakupy sprzętu RTV i AGD, samochodu, sprzętu sportowego lub mebli i materiałów do remontu mieszkania. Wzięcie kredytu gotówkowego często też okazuje się niezbędne, jeśli chodzi o opłacenie leczenia, wyjazdy lub edukację naszych dzieci. Warto jednak zaznaczyć, że wymienione wyżej cele to jedynie przykłady. W przeciwieństwie do kredytów hipotecznych czy samochodowych, bank nie będzie sprawdzał ani pytał, na co przeznaczyliśmy pożyczone pieniądze - są one udzielane klientowi na dowolny cel.

Zalety kredytu gotówkowego. Czemu warto wybrać kredyt gotówkowy online?

Jak już wspomnieliśmy, najważniejszą zaletą tego rozwiązania są niskie koszty związane z kredytem gotówkowym. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest w ich przypadku znacznie niższa w sektorze pozabankowym. To wynik przede wszystkim tego, że banki bardziej restrykcyjnie podchodzą do oceny zdolności kredytowej niż ma to miejsce w firmach pożyczkowych, w związku z czym ponoszą niższe ryzyko. Na tym jednak zalety się nie kończą. Znacznie wyższa jest też maksymalna całkowita kwota kredytu, a okres kredytowania - dużo dłuższy. To wszystko sprawia, że ten typ finansowania jest polecany klientom poszukującym finansowania na dużą kwotę, a jednocześnie nieobciążającego domowego budżetu.

Jak ocenić swoją zdolność kredytową? Kto ma szansę na udzielenie kredytu przez bank?

Aby dostać kredyt gotówkowy, należy spełnić szereg wymagań. Nasza zdolność kredytowa uzależniona jest przede wszystkim od wysokości zarobków oraz tego, jak duże są nasze dotychczasowe zobowiązania. Te drugie powinny stanowić maksymalnie 30 procent miesięcznego budżetu. Zanim bank przedstawi nam do podpisania umowę kredytową, sprawdzi też, skąd pochodzą nasze dochody. W najlepszej sytuacji są klienci zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony lub długi okres. W gorszej - utrzymujący się z pracy na umowach cywilno-prawnych.

Wszystkie banki swoją decyzję kredytową uzależniają też od tego, w jaki sposób spłacaliśmy wcześniejsze zobowiązania. Jeśli notowaliśmy do tej pory opóźnienia w spłacie kolejnych rat lub, co gorsza, nie spłaciliśmy któregoś ze swoich zobowiązań, musimy przygotować się na to, że bank rozpatrzy złożony przez nas wniosek negatywnie.

Zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy. Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

Na rynku znajdziemy oferty kredytów gotówkowych zróżnicowane pod kątem oprocentowania i dodatkowych kosztów, a także warunków, na których są udzielane. Przed wyborem konkretnego finansowania, warto więc skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych (np. na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe) lub porównywarki i w ten sposób wybrać ofertę, która będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości