Autostrada A12 w kierunku Świecka zamknięta przez dobę

26 lipca 2021, 16:30
fot. archiwum
Kierowcy jadący autostradą A12 z Niemiec w stronę przejścia granicznego w Świecku muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Autostrada tuż przed granicą z Polską została zamknięta, a wszystko przez remont. Kierowcy samochodów osobowych są kierowani objazdem przez Frankfurt nad Odrą i Słubice, co powoduje korki.

Od kilku miesięcy trwa remont autostrady A12 pomiędzy przejściem granicznym w Świecku, a Berliner Ring. Remont autostrady do tej pory wiązał się ze zwężeniem jezdni czy wprowadzonym ograniczeniem prędkości. Jednak w poniedziałek 26 lipca niemiecka strona postanowiła zamknąć całkowicie remontowany odcinek autostrady w kierunku Polski.

W poniedziałek o godz. 10 zostało zamknięte 10 km autostrady A12 od węzła Frankfurt Oder - West po niemieckiej stronie aż do węzła autostrady A2 i DK29 po polskiej stronie. Jezdnia w kierunku Świecka będzie zamknięta aż do wtorku 27 lipca do godz. 10, czyli przez dobę.

- Samochody ciężarowe są kierowane na przejście graniczne w Gubinie. Natomiast pojazdy osobowe zjeżdżają z autostrady na Markendorf i następnie jadą przez Frankfurt nad Odrą do Słubic. Informacja dla kierowców jest już podawana na ringu -opowiada czytelnik Paweł. 

Zamknięcie autostrady w kierunku Świecka powoduje ogromne utrudnienia i korki nie tylko tylko na A12 tuż przed węzłem Frankfurt Oder – West, ale także we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości