Handlarz narkotykami zatrzymany. Miał ponad kilogram amfetaminy

29 lipca 2021, 13:24
foto: Lubuska Policja
Zielonogórscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który przechowywał w domu znaczne ilości narkotyków. Łącznie 26-latek ukrywał na swojej posesji ponad kilogram amfetaminy.

26-latek mieszkał w budynku gospodarczym na terenie jednej z posesji w gminie Czerwieńsk. Policjanci, którzy namierzyli wcześniej handlarza narkotyków, odwiedzili go w miejscu zamieszkania. Mężczyzna nie chciał powiedzieć policjantom czy ma narkotyki, ani gdzie się one znajdują, natomiast gdy policjanci poinformowali go, że przeprowadzą przeszukanie w mieszkaniu, 26-latek zaczął się nerwowo i agresywnie zachowywać. 

- Po chwili policjanci znaleźli wagę elektroniczną, na której leżał biały proszek — jak się później okazało amfetamina — a następnie koło łóżka znaleźli plastikową torbę, w której także znajdowała się amfetamina. Łącznie po zważeniu było ponad kilogram tego narkotyku. 26-latka zatrzymano celem przeprowadzenia czynności procesowych — opowiada podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 

Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowania do wprowadzenia tych środków do obrotu. Za to przestępstwo według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.  


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości