Nielegalne wyścigi samochodowe na ulicach Słubic. Interweniowała policja

2 sierpnia 2021, 10:39
foto: Lubuska Policja
Chcieli ruszyć na ulicę miasta i popisywać się swoimi „umiejętnościami”. W ulicznej zabawie przeszkodzili jednak policjanci, którzy wylegitymowali ponad 100 osób. Na uczestników nielegalnych rajdów nałożono też 24 mandaty karne. Zatrzymano też kierowcę mającego w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Akcja policji na ulicach Słubic miała miejsce w sobotni wieczór, 31 lipca. W działania zaangażowano 45 policjantów. Funkcjonariusze stanowczo zareagowali na nocne spotkanie kilkudziesięciu kierowców, którzy mieli zamiar ruszyć na ulice miasta, by popisywać się „umiejętnościami”. 

- Policjanci podczas działań wylegitymowali ponad 100 osób, poddali kontroli drogowej ponad 60 samochodów, nałożyli 24 mandaty karny i sporządzili dwa wnioski do sądu o ukaranie. Ponadto mundurowi zatrzymali osiem dowodów rejestracyjnych i ujawnili jednego kierującego bez uprawnień. Wśród ujawnionych wykroczeń znaczna większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości - opowiada podkomisarz Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. 

Jak się okazało, jeden z kierujących wsiadł za „kółko” volkswagena na sądowym zakazie. Dodatkowo 29-latek był pijany - badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu.

- Tego typu zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie. Nie ma miejsca dla nieodpowiedzialnych zachowań kierowców, a szczególnie tych związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości - dodaje Magdalena Jankowska. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości