Ratuszowa oficjalnie oddana

2 grudnia 2020, 18:22
fot. UM Żagań
Burmistrz, Przewodniczący Rady Miasta oraz naczelnik Wydziału Inwestycji zaprosili lokalne media, aby te uczestniczyły w oficjalnym zakończeniu prac na ulicy Ratuszowej w Żaganiu. Nawierzchnia jezdni, na podstawie decyzji konserwatora zabytków, została wykonana z materiałów rozbiórkowych.

Nowa  - stara nawierzchnia i chodniki

W ramach inwestycji utwardzono nawierzchnię, wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, ułożono i wyrównano chodniki, zagospodarowano skwery zielone, postawione nowe kosze i ławki, wykonano zjazdy oraz wykonano nową nawierzchnię z kostki zebranej wcześniej, uzupełniając jedynie ubytki nowymi elementami. Termin zakończenia robót zaplanowano pierwotnie na koniec lipca jednak z uwagi na zatrzymanie prac w marcu, aneksowano termin na 30 listopada 2020 roku. Wykonawca zgłosił tego dnia gotowość do odbioru inwestycji.

Remont Ratuszowej to nie koniec inwestycji

Pomimo tegorocznych ograniczeń, wydłużających się badań archeologicznych oraz konieczności aneksowania terminu umowy, oddajemy ulicę Ratuszową zgodnie z ustaleniami z wykonawcą. Od poniedziałku trwają czynności odbiorowe, jednak świadomi oczekiwań mieszkańców otwieramy ulicę dla ruchu już dzisiaj - podkreślił burmistrz Andrzej Katarzyniec. - Cieszę się, że udało nam się wreszcie po latach przerwać "złą passę" i pozyskać dofinansowanie na remonty dróg w Żaganiu. Obecnie oczekujemy na rozstrzygniecie kolejnego programu, w ramach którego staramy się o środki na remont ulicy Jarzębinowej i Klonowej.

W przypadku ulicy Ratuszowej czekamy jeszcze na zakończenie badań archeologicznych, które pozwolą rozpocząć pracę na parkingu przy ulicy i zagospodarować teren. Wykonawca będzie miał na to 30 dni. Na wiosnę pojawi się również zieleń na skwerach, wzdłuż Ratuszowej.

Będzie bardziej bezpiecznie

Już teraz całość jest bezpieczna dla ruchu pojazdów i pieszych. Przede wszystkim zlikwidowano niebezpieczne nierówności na drodze oraz wyrównano przejście dla pieszych od ulicy Rynek, likwidując w tym miejscu bariery w postaci wysokich krawężników dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo postawiono przy drodze nową tablicę z planem miasta.

Inwestycja kosztowała 1 117 839,07 zł, 60% z tej kwoty, czyli 648 928,00 złotych pochodzi z funduszu dróg lokalnych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości