Potrącenie rowerzystki na przejściu. Zajście nagrała kamera

5 sierpnia 2021, 12:08, red
foto: Lubuska Policja
Kolejne potrącenie rowerzystki na przejeździe dla rowerów. Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek w Zielonej Górze. Całość została zarejestrowana przez kamery monitoringu miejskiego.

Do tego groźnego zdarzenia drogowego doszło na przejeździe rowerowym zlokalizowanym przy rondzie Jana Pawła II. Kierujący osobowym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce znajdującej się na przejeździe dla rowerów i potrącił ją, w wyniku czego poszkodowana doznała złamania. 

Na zapisie z monitoringu nie widać momentu uderzenia, bo akurat w tym momencie po drugiej stronie przejeżdżała ciężarówka. Widać jednak wyraźnie jak rowerzystka powoli wjeżdża na oznakowany przejazd dla rowerów, a później upada tuż za przejeżdżającym samochodem osobowym. 

- Dbajmy o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych oraz rowerzystów i pamiętajmy, że w razie zdarzenia z ich udziałem, zarówno piesi jak i rowerzyści ponoszą dużo poważniejsze konsekwencje z utratą zdrowia, a nawet życia włącznie. Bądźmy szczególnie ostrożni przy gwałtownych zmianach pogody - nagłych opadach deszczu czy oślepiającym słońcu, które może utrudniać widoczność i zmniejszać koncentrację kierujących - opowiada Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest priorytetem dla zielonogórskich policjantów, bo jako „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” podczas zdarzenia drogowego są narażeni na dużo poważniejsze konsekwencje niż kierujący samochodami. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości